Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabia i Superb GreenLine już w Polsce

Fabia i Superb GreenLine już w Polsce

Pod koniec września w sprzedaży na polskim rynku pojawią się dwa pierwsze modele z gamy ekologicznych aut Skody - Fabia i Superb w wersji GreenLine.

Fabia i Superb GreenLine już w Polsce
Skoda Fabia GreenLine debiutowała na Targach we Frankfurcie w 2007 roku. Dostępna jest w wersji nadwoziowej hatchback i combi. Samochody oferowane będą z silnikiem 1,4 TDI PD/80 KM DPF i manualną, pięciostopniową skrzynią biegów. Obie Fabie zużywają średnio 4,1 litra oleju napędowego na 100 km, natomiast emisja CO2 wynosi 109 g/km. Fabia GreenLine należy do najoszczędniejszych modeli wyprodukowanych dotąd przez czeski koncern. Osiągi te są możliwe dzięki kilku modyfikacjom, które polegają m.in. na poprawie aerodynamiki (niższy współczynnik Cx), redukcji masy pojazdu, obniżeniu zawieszenia o 15 mm, zmienionej charakterystyce przekładni zmiany biegów i zastosowaniu opon o niższym oporze toczenia. Jednocześnie Fabia GreenLine wciąż zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Z kolei Skoda Superb Greenline zadebiutowała na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie. Samochód ten jest napędzany silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1.9 l i mocy 105 KM, z którym współpracuje 5-stopniowa manualna skrzynia biegów. Model zużywa w cyklu mieszanym zaledwie 5.1 l oleju napędowego na 100 km i emituje 136g CO2/km. Także w przypadku nowego Superba tajemnica obniżenia zużycia paliwa tkwi w optymalizacji aerodynamicznej. Zawieszenie obniżono o 16 mm, usprawniając tym samym cyrkulację powietrza pod samochodem. Do ograniczenia spalania przyczyniło się również obniżenie masy Skody Superb GreenLine - zamiast ciężkiego koła zapasowego, w bagażniku znajduje się zestaw do naprawy opon. Standardowe wyposażenie obejmuje opony o niskim oporze toczenia oraz wyższym dopuszczalnym ciśnieniu powietrza wewnątrz. Zmieniono także zestopniowanie przełożeń skrzyni biegów. W efekcie Superb mieści się w grupie pionierów swej klasy, oferujących proekologiczne rozwiązania podobne do tych, jakie zapewniał segment małych samochodów. To pierwszy przypadek samochodu z tego segmentu, w którym emisja CO2 jest niższa niż 140 g/km.

W niedalekiej przyszłości można spodziewać się pojawienia w wersji GreenLine również modelu Skoda Octavia - także na polskim rynku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 40 380 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Skoda Superb
Skoda Superb
Cena podstawowa już od: 87 610 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Kodiaq - wystartowała produkcja!

Skoda Kodiaq - wystartowała produkcja!

Aktualności 2016-10-20

Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii

Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii

Aktualności 2016-10-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.