mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabia i Superb GreenLine już w Polsce

Fabia i Superb GreenLine już w Polsce

Pod koniec września w sprzedaży na polskim rynku pojawią się dwa pierwsze modele z gamy ekologicznych aut Skody - Fabia i Superb w wersji GreenLine.

Fabia i Superb GreenLine już w Polsce
Skoda Fabia GreenLine debiutowała na Targach we Frankfurcie w 2007 roku. Dostępna jest w wersji nadwoziowej hatchback i combi. Samochody oferowane będą z silnikiem 1,4 TDI PD/80 KM DPF i manualną, pięciostopniową skrzynią biegów. Obie Fabie zużywają średnio 4,1 litra oleju napędowego na 100 km, natomiast emisja CO2 wynosi 109 g/km. Fabia GreenLine należy do najoszczędniejszych modeli wyprodukowanych dotąd przez czeski koncern. Osiągi te są możliwe dzięki kilku modyfikacjom, które polegają m.in. na poprawie aerodynamiki (niższy współczynnik Cx), redukcji masy pojazdu, obniżeniu zawieszenia o 15 mm, zmienionej charakterystyce przekładni zmiany biegów i zastosowaniu opon o niższym oporze toczenia. Jednocześnie Fabia GreenLine wciąż zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Z kolei Skoda Superb Greenline zadebiutowała na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie. Samochód ten jest napędzany silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1.9 l i mocy 105 KM, z którym współpracuje 5-stopniowa manualna skrzynia biegów. Model zużywa w cyklu mieszanym zaledwie 5.1 l oleju napędowego na 100 km i emituje 136g CO2/km. Także w przypadku nowego Superba tajemnica obniżenia zużycia paliwa tkwi w optymalizacji aerodynamicznej. Zawieszenie obniżono o 16 mm, usprawniając tym samym cyrkulację powietrza pod samochodem. Do ograniczenia spalania przyczyniło się również obniżenie masy Skody Superb GreenLine - zamiast ciężkiego koła zapasowego, w bagażniku znajduje się zestaw do naprawy opon. Standardowe wyposażenie obejmuje opony o niskim oporze toczenia oraz wyższym dopuszczalnym ciśnieniu powietrza wewnątrz. Zmieniono także zestopniowanie przełożeń skrzyni biegów. W efekcie Superb mieści się w grupie pionierów swej klasy, oferujących proekologiczne rozwiązania podobne do tych, jakie zapewniał segment małych samochodów. To pierwszy przypadek samochodu z tego segmentu, w którym emisja CO2 jest niższa niż 140 g/km.

W niedalekiej przyszłości można spodziewać się pojawienia w wersji GreenLine również modelu Skoda Octavia - także na polskim rynku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Skoda Superb
Skoda Superb
Cena podstawowa już od: 90 650 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.