mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryczna instalacja LPG w Renault

Fabryczna instalacja LPG w Renault

Renault wprowadza na rynek najszerszą i jak na razie jedyną w Polsce gamę modeli z fabryczną instalacją gazową. Pierwszym modelem Renault z instalacją gazową było Clio Storia, wprowadzone na rynek w lutym 2006, tak jak pozostałe modele Renault z 2-letnią gwarancją.

Fabryczna instalacja LPG w Renault

Paliwo LPG jest najbardziej ekonomicznym paliwem, znacznie tańszym od innych paliw alternatywnych, Polska jest krajem o największym w świecie parku samochodów jeżdżących z instalacja gazową. W chwili obecnej wciąż wzrasta cena benzyny i oleju napędowego, paliwo gazowe pozostaje więc najtańszym paliwem.

Instalacja LPG składa się z systemu wielopunktowego, sekwencyjnego wtrysku, z toroidalnego zbiornika gazu o pojemności w zależności od modelu od 35l do 49l, umieszczonego w miejscu koła zapasowego; zamiast  koła zapasowego oferowany jest zestaw do naprawy opony w razie przebicia. Tylko instalacje montowane fabrycznie gwarantują pełne bezpieczeństwo i nie powodują utraty gwarancji. Zawór napełniania gazu umieszczony jest przy korku wlewu paliwa.

Diagnostyka, przeglądy i naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne prowadzone są w sieci Autoryzowanych Partnerów Renault.  Personel w sieci Autoryzowanych Partnerów Renault oraz Doradcy Techniczni Renault odbyli niezbędne szkolenia.

Okresy przeglądów samochodów wyposażonych w fabryczną instalację Renault są takie same jak dla silników benzynowych (30 000km) co również stanowi znaczną oszczędność, w przypadku pozostałych instalacji takie przeglądy muszą być dokonywane znacznie częściej bowiem co 10-15 000 km.

Koszt instalacji gazowej: Clio: 4000zł + 2500zł - koszt ABS, Kangoo: 3000zł, Megane: 4700zł, Scenic: 4700zł.

Czytaj także:

Polska: Więcej aut zasilanych LPG 2006-04-19

Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault LPG

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic