mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka BMW w Lipsku otwarta

Fabryka BMW w Lipsku otwarta

Nowo otwarta w Lipsku fabryka samochodów bawarskiej marki ma stanowić istotny czynnik w ofensywie produktowej i rynkowej niemieckiego koncernu.

Fabryka BMW w Lipsku otwarta

W poprzednich latach gama samochodów marki BMW została znacznie powiększona oraz odświeżona. W 2004 roku łączna sprzedaż na wszystkich rynkach wyniosła 1,2 mln aut. Do 2008 roku firma chce zwiększyć tę liczbę do 1,4 mln egzemplarzy.

Lipskie zakłady stanowić będą ważny element w całej strukturze produkcyjnej koncernu. Planowana dzienna produkcja ma wynieść 650 aut, przy której zatrudnionych zostanie 5,5 tys. pracowników. Jak do tej pory BMW zainwestował w nową fabrykę, od 2001 roku, kiedy to została podjęta decyzja o lokalizcji, łącznie 1,3 mld euro.

W Lipsku na początku wytwarzane będzie nowe BMW serii 3. Jednak fabryka została tak zaprojektowana, by w miarę bezproblemowo móc przekształcić produkcję na inny model.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy
Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy
Nico Rosberg, mistrz świata Formuły 1 z 2016, został właśnie menedżerem Roberta Kubicy. Utalentowany niemiecki kierowca zakończył karierę po zwycięskim sezonie, a teraz zajmie się powrotem Polaka do elitarnej serii.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic