mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Boscha i Denso we Wrocławiu

Fabryka Boscha i Denso we Wrocławiu

Rząd wesprze inwestycję Boscha i Denso, które chcą zbudować fabrykę filtrów do silników Diesla. Japońsko-niemieckie joint venture dostanie pomoc na budowę we Wrocławiu fabryki wartej 60 mln EUR – informuje Puls Biznesu.

Z informacji udzielonych dla PB wynika, że międzyresortowy zespół do spraw inwestycji zagranicznych przyjął program wieloletni związany z projektem produkcji silników. To inwestycja za 250 mln zł tworząca 250 miejsc pracy, a projekt zrealizuje firma, która już produkuje w Polsce. Źródła PB potwierdzają, że chodzi o firmy Bosch i Denso.

Joint venture Bosch i Denso ruszą na początku 2008 r. Produkować mają oszczędne filtry cząstek stałych do silników Diesla. W związku z normą emisji spalin Euro 5, która wejdzie w życie w 2008 lub 2009 r., koncerny liczą, że takie filtry będą stosowane we wszystkich silnikach w Europie.

Rządowi bardzo zależy nie tylko na samej fabryce, ale także na centrum badawczo-rozwojowym, które ma wspierać produkcję, a — co ważniejsze — rozwijać nowe projekty.

Spółka nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji, choć pomoc publiczna jest tu ważnym elementem. Fabryka będzie objęta Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Robert Bosch już ma fabrykę w Polsce. W Mirkowie pod Wrocławiem produkuje elementy hydraulicznych układów hamulcowych dla Fiata, Peugeota i GM oraz części do skrzyni biegów Fiata.

Przeczytaj także:

Bosch i Denso we Wrocławiu? (2006-11-16)

Ruszyły prace nad ofertą dla Toyoty (2008-01-08)

ACEA: Diesle będą jeszcze droższe (2006-12-18)

Euro 5 w 2009, w kolejce czeka Euro 6 (2006-09-22)

Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z polskich części (2005-03-03)

 

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady A4

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady...

Polskie drogi 2016-03-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?