mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Boscha i Denso we Wrocławiu

Fabryka Boscha i Denso we Wrocławiu

Rząd wesprze inwestycję Boscha i Denso, które chcą zbudować fabrykę filtrów do silników Diesla. Japońsko-niemieckie joint venture dostanie pomoc na budowę we Wrocławiu fabryki wartej 60 mln EUR – informuje Puls Biznesu.

Z informacji udzielonych dla PB wynika, że międzyresortowy zespół do spraw inwestycji zagranicznych przyjął program wieloletni związany z projektem produkcji silników. To inwestycja za 250 mln zł tworząca 250 miejsc pracy, a projekt zrealizuje firma, która już produkuje w Polsce. Źródła PB potwierdzają, że chodzi o firmy Bosch i Denso.

Joint venture Bosch i Denso ruszą na początku 2008 r. Produkować mają oszczędne filtry cząstek stałych do silników Diesla. W związku z normą emisji spalin Euro 5, która wejdzie w życie w 2008 lub 2009 r., koncerny liczą, że takie filtry będą stosowane we wszystkich silnikach w Europie.

Rządowi bardzo zależy nie tylko na samej fabryce, ale także na centrum badawczo-rozwojowym, które ma wspierać produkcję, a — co ważniejsze — rozwijać nowe projekty.

Spółka nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji, choć pomoc publiczna jest tu ważnym elementem. Fabryka będzie objęta Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Robert Bosch już ma fabrykę w Polsce. W Mirkowie pod Wrocławiem produkuje elementy hydraulicznych układów hamulcowych dla Fiata, Peugeota i GM oraz części do skrzyni biegów Fiata.

Przeczytaj także:

Bosch i Denso we Wrocławiu? (2006-11-16)

Ruszyły prace nad ofertą dla Toyoty (2008-01-08)

ACEA: Diesle będą jeszcze droższe (2006-12-18)

Euro 5 w 2009, w kolejce czeka Euro 6 (2006-09-22)

Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z polskich części (2005-03-03)

 

 


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.