mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Boscha i Denso we Wrocławiu

Fabryka Boscha i Denso we Wrocławiu

Rząd wesprze inwestycję Boscha i Denso, które chcą zbudować fabrykę filtrów do silników Diesla. Japońsko-niemieckie joint venture dostanie pomoc na budowę we Wrocławiu fabryki wartej 60 mln EUR – informuje Puls Biznesu.

Z informacji udzielonych dla PB wynika, że międzyresortowy zespół do spraw inwestycji zagranicznych przyjął program wieloletni związany z projektem produkcji silników. To inwestycja za 250 mln zł tworząca 250 miejsc pracy, a projekt zrealizuje firma, która już produkuje w Polsce. Źródła PB potwierdzają, że chodzi o firmy Bosch i Denso.

Joint venture Bosch i Denso ruszą na początku 2008 r. Produkować mają oszczędne filtry cząstek stałych do silników Diesla. W związku z normą emisji spalin Euro 5, która wejdzie w życie w 2008 lub 2009 r., koncerny liczą, że takie filtry będą stosowane we wszystkich silnikach w Europie.

Rządowi bardzo zależy nie tylko na samej fabryce, ale także na centrum badawczo-rozwojowym, które ma wspierać produkcję, a — co ważniejsze — rozwijać nowe projekty.

Spółka nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji, choć pomoc publiczna jest tu ważnym elementem. Fabryka będzie objęta Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Robert Bosch już ma fabrykę w Polsce. W Mirkowie pod Wrocławiem produkuje elementy hydraulicznych układów hamulcowych dla Fiata, Peugeota i GM oraz części do skrzyni biegów Fiata.

Przeczytaj także:

Bosch i Denso we Wrocławiu? (2006-11-16)

Ruszyły prace nad ofertą dla Toyoty (2008-01-08)

ACEA: Diesle będą jeszcze droższe (2006-12-18)

Euro 5 w 2009, w kolejce czeka Euro 6 (2006-09-22)

Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z polskich części (2005-03-03)

 

 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.