mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Bridgestone prawie gotowa

Fabryka Bridgestone prawie gotowa

Powstający w Stargardzie Szczecińskim nowy obiekt produkcyjny, należący do firmy Bridgestone, będącej światowym producentem opon, jest już na ukończeniu. Fabryka miała być gotowa do 2009 roku, jednak już w tym roku planowany jest początek produkcji.

Fabryka Bridgestone prawie gotowa
Budowana przez japoński koncern Bridgestone fabryka, to największa inwestycja zagraniczna na Pomorzu Zachodnim. Czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, po długich negocjacjach, pod koniec ubiegłego roku rozpoczął budowę obiektu, który powstaje na 110 hektarowym terenie objętym Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Firma przeznaczyła na inwestycję około 100 mln euro, natomiast 30 mln zł przekaże Stargard Szczeciński na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej. Ponadto w Regionalnym Programie Operacyjnym jest około 40 mln euro na uzbrojenie strefy ekonomicznej, co pomoże przyciągnąć kolejnych inwestorów. Tak duża inwestycja to spora szansa dla mieszkańców. Bridgestone zatrudnia już ponad 200 osób, a docelowo będzie potrzebował 750 pracowników. Miejsca pracy powstaną także w licznych firmach współpracujących z przedsiębiorstwem.

Według planów fabryka miała zostać ukończona w 2009 roku, jednak obiekt jest już prawie gotowy. W połowie września bieżącego roku zaplanowano wyprodukowanie pierwszych opon, które będą przeznaczone do analizy jakości przeprowadzonej w laboratoriach koncernu.

Podobne wiadomości:

Koniec z mitami o oponach!

auto motor i sport 0000-00-00

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.