mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Daihatsu w Polsce?

Fabryka Daihatsu w Polsce?

To oczywiście na razie pozostaje jedynie w kręgu spekulacji, jednak według niepotwierdzonych informacji Polska znajduje się wśród pięciu państw, gdzie może powstać fabryka Daihatsu.

Fabryka Daihatsu w Polsce?
Informację taką podał czeski dziennik Mlada fronta Dnes, który cytował tureckiego przedstawiciela Daihatsu - Ali Haydar Bozkurta. Na liście japońskiego koncernu, który należy do Toyoty, znajdują się, obok Polski, także Czechy, Słowacja, Słowenia oraz Turcja. Z wypowiedzi Bozkurta wynika, iż obecnie wszyscy kandydaci mają jednakowe szanse, a japońska firma jest w fazie zbierania informacji oraz wstępnych rozmów o potencjalnych miejscach inwestycji.
 
W fabryce Daihatsu powstawałyby lekkie pojazdy użytkowe oraz małe, ekonomiczne auta miejskie, których cena mogłaby wynosić nieco ponad 20 tys. zł.
 
Według czeskiego dziennika największe szanse na lokalizację fabryki ma jednak Turcja, ponieważ wytwarzane tam auta trafiłyby na eksport zarówno do krajów europejskich, jak i na Bliski Wschód.
 
Nawet jeśli azjatycki producent kolejny raz ominie nasz kraj, to jest szansa dzięki tej inwestycji, by auta marki Daihatsu pojawiły się na naszym rynku.
 
Zobacz koniecznie: Wszystko o Daihatsu
Tematy w artykule: Daihatsu

Podobne wiadomości:

Toyota dyskutuje nad SUVem mniejszym niż RAV4

Toyota dyskutuje nad SUVem mniejszym niż RAV4

Aktualności 2014-02-20

Daihatsu opuści Europę

Daihatsu opuści Europę

Aktualności 2011-01-13

Komentuj:

~karlos 2006-06-05

To oczywiste, że Czechy! Zaproponują Daihatsu 10mln euro na rozwój i obniżenie podatków, w razie potrzeby wybudują obok hale sportowe lub pola golfowe. Bo doskonale zdają sobie sprawę, że w ten sposób nakręcają w dobrym kierunku gospodarkę. U nas będą tylko kręcić głowami i wymagać i w ten sposób nigdy nic tu nie powstanie.

~alek 2006-05-31

nierealne! jak zwykle wybiorą czechy lub slowacje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.