mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Daihatsu w Polsce?

Fabryka Daihatsu w Polsce?

To oczywiście na razie pozostaje jedynie w kręgu spekulacji, jednak według niepotwierdzonych informacji Polska znajduje się wśród pięciu państw, gdzie może powstać fabryka Daihatsu.

Fabryka Daihatsu w Polsce?
Informację taką podał czeski dziennik Mlada fronta Dnes, który cytował tureckiego przedstawiciela Daihatsu - Ali Haydar Bozkurta. Na liście japońskiego koncernu, który należy do Toyoty, znajdują się, obok Polski, także Czechy, Słowacja, Słowenia oraz Turcja. Z wypowiedzi Bozkurta wynika, iż obecnie wszyscy kandydaci mają jednakowe szanse, a japońska firma jest w fazie zbierania informacji oraz wstępnych rozmów o potencjalnych miejscach inwestycji.
 
W fabryce Daihatsu powstawałyby lekkie pojazdy użytkowe oraz małe, ekonomiczne auta miejskie, których cena mogłaby wynosić nieco ponad 20 tys. zł.
 
Według czeskiego dziennika największe szanse na lokalizację fabryki ma jednak Turcja, ponieważ wytwarzane tam auta trafiłyby na eksport zarówno do krajów europejskich, jak i na Bliski Wschód.
 
Nawet jeśli azjatycki producent kolejny raz ominie nasz kraj, to jest szansa dzięki tej inwestycji, by auta marki Daihatsu pojawiły się na naszym rynku.
 
Zobacz koniecznie: Wszystko o Daihatsu
Tematy w artykule: Daihatsu

Podobne wiadomości:

Daihatsu zaprezentowało FX Concept

Daihatsu zaprezentowało FX Concept

Aktualności 2015-08-21

Toyota kupiła markę Daihatsu

Toyota kupiła markę Daihatsu

Aktualności 2016-02-01

Komentuj:

~karlos 2006-06-05

To oczywiste, że Czechy! Zaproponują Daihatsu 10mln euro na rozwój i obniżenie podatków, w razie potrzeby wybudują obok hale sportowe lub pola golfowe. Bo doskonale zdają sobie sprawę, że w ten sposób nakręcają w dobrym kierunku gospodarkę. U nas będą tylko kręcić głowami i wymagać i w ten sposób nigdy nic tu nie powstanie.

~alek 2006-05-31

nierealne! jak zwykle wybiorą czechy lub slowacje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.