mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Kia także w USA

Fabryka Kia także w USA

Wczoraj informowaliśmy o uruchomieniu już w listopadzie produkcji w fabryce Kia w słowackiej Żylinie. To jednak nie jedyna inwestycja koreańskiego koncernu. W ubiegłym tygodniu ruszyła budowa pierwszej fabryki w USA.

Fabryka Kia także w USA

Amerykańska fabryka Kia Motors Corporation powstanie w West Point w stanie Georgia. Kosztować będzie miliard dolarów i ma dać zatrudnienie 2,5 tys. osobom. W jej okolicach powstanie dodatkowo pięć, sześć innych zakładów-kooperantów dostarczających części do głównego zakładu. W nich prace znajdzie jeszcze dodatkowo 2 tys. osób.

Docelowa produkcja fabryki ma wynieść od 2009 r. 300 tys. aut rocznie, co pozwoli na podwojenie sprzedaży do ok. 650 tys. egzemplarzy. Po dziewięciu miesiącach tego roku sprzedaż Kia na amerykańskim rynku wynosi 222 tys. aut.

Poza nowymi fabrykami w Europie oraz USA, koreańska firma rozszerza swoją działalność produkcyjną również na najszybciej rozwijającym się chińskim rynku. W przyszłym roku uruchomiona zostanie tam druga już fabryka drugiego pod względem wielkości producenta z Korei Południowej. Razem z nową fabryką w USA pozwoli to na osiągnięcie rocznej produkcji na poziomie miliona aut.

Czytaj także:
Fabryka w Żylinie rusza w listopadzie (2006-10-23)

Zobacz więcej o marce Kia

Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia

Podobne wiadomości:

Fabryka w Żylinie rusza w listopadzie

Fabryka w Żylinie rusza w listopadzie

Aktualności 2006-10-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.