mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Kia w USA w 2009

Fabryka Kia w USA w 2009

Zgodnie z zapowiedziami, firma Kia Motors przedstawiła plany dotyczące pierwszej swojej fabryki na terenie USA. Cele, jakie stawia przed sobą koreański producent na najbliższe lata, są bardzo ambitne.

Fabryka, która powstanie w miejscowości West Point, w stanie Georgia, rozpocznie działalność w 2009 r. Razem z pierwszą europejską fabryką koncernu w słowackiej Żilinie, która ruszy już w grudniu bieżącego roku, oznacza to, iż Kia staje się poważnym graczem na globalnym rynku motoryzacyjnym.

Inwestycja związana z budową fabryki w Stanach Zjednoczonych na obszarze 890 hektarów wyniesie w pierwszej fazie 1,2 mld dolarów. W momencie uruchomienia produkcji pracę znajdzie tam około 2.500 pracowników, a docelowa roczna produkcja ma wynieść 300 tys. samochodów.

Od 2002 roku Kia Motors zainwestowała już łącznie ponad 300 mln dolarów w USA. Powstały m.in. centrum projektowo-badawcze w stanie Michigan, obszar do testów w Kalifornii oraz wspólne z koncernem Hyundai studio projektowe, także w Kalifornii. Jeszcze w tym roku rozpocznie działalność własne centrum projektowe koreańskiej firmy.

Rokrocznie, od debiutu na amerykańskim rynku przed 12 laty, sprzedaż samochodów marki Kia wzrasta i ustanawia tym samym kolejne rekordy. Ostatni, osiągnięty w 2005 r. wyniósł 275.871 sprzedanych nowych samochodów. Również bieżący rok wydaje się, iż będzie rekordowy. Luty okazał się bowiem rekordowym miesiącem w historii marki w USA. W całym roku sprzedaż ma być o 15% wyższa od ubiegłorocznej i przekroczyć barierę 350 tys. pojazdów. To jednak nie koniec ambitnych celów Kia Motors. Do końca obecnej dekady roczna sprzedaż w USA i Kanadzie ma wynieść 800.000 samochodów.

Czytaj także:
Amerykańska fabryka Kia (2006-03-09)

Zobacz więcej o marce Kia

Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia

Podobne wiadomości:

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.