mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Kia w USA w 2009

Fabryka Kia w USA w 2009

Zgodnie z zapowiedziami, firma Kia Motors przedstawiła plany dotyczące pierwszej swojej fabryki na terenie USA. Cele, jakie stawia przed sobą koreański producent na najbliższe lata, są bardzo ambitne.

Fabryka, która powstanie w miejscowości West Point, w stanie Georgia, rozpocznie działalność w 2009 r. Razem z pierwszą europejską fabryką koncernu w słowackiej Żilinie, która ruszy już w grudniu bieżącego roku, oznacza to, iż Kia staje się poważnym graczem na globalnym rynku motoryzacyjnym.

Inwestycja związana z budową fabryki w Stanach Zjednoczonych na obszarze 890 hektarów wyniesie w pierwszej fazie 1,2 mld dolarów. W momencie uruchomienia produkcji pracę znajdzie tam około 2.500 pracowników, a docelowa roczna produkcja ma wynieść 300 tys. samochodów.

Od 2002 roku Kia Motors zainwestowała już łącznie ponad 300 mln dolarów w USA. Powstały m.in. centrum projektowo-badawcze w stanie Michigan, obszar do testów w Kalifornii oraz wspólne z koncernem Hyundai studio projektowe, także w Kalifornii. Jeszcze w tym roku rozpocznie działalność własne centrum projektowe koreańskiej firmy.

Rokrocznie, od debiutu na amerykańskim rynku przed 12 laty, sprzedaż samochodów marki Kia wzrasta i ustanawia tym samym kolejne rekordy. Ostatni, osiągnięty w 2005 r. wyniósł 275.871 sprzedanych nowych samochodów. Również bieżący rok wydaje się, iż będzie rekordowy. Luty okazał się bowiem rekordowym miesiącem w historii marki w USA. W całym roku sprzedaż ma być o 15% wyższa od ubiegłorocznej i przekroczyć barierę 350 tys. pojazdów. To jednak nie koniec ambitnych celów Kia Motors. Do końca obecnej dekady roczna sprzedaż w USA i Kanadzie ma wynieść 800.000 samochodów.

Czytaj także:
Amerykańska fabryka Kia (2006-03-09)

Zobacz więcej o marce Kia

Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia

Podobne wiadomości:

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Aktualności 2017-02-02

Kia Stinger - najszybszy model w historii

Kia Stinger - najszybszy model w historii

Premiery 2017-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?