mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Mercedesa w Jaworze – rusza produkcja

Fabryka Mercedesa w Jaworze – rusza produkcja

Już w przyszłym tygodniu zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę fabryki Mercedesa zlokalizowane nieopodal Jawora na Dolnym Śląsku.  Budowa długo oczekiwanego zakładu w końcu ruszy. 

Fabryka Mercedesa w Jaworze – rusza produkcja
Niemiecki producent planuje uruchomienie linii produkcyjnej dopiero w 2019 roku, a już rok później zakład osiągnie pełną zdolność na poziomie kilkuset tysięcy silników rocznie. Pierwszy etap inwestycji zakłada przeznaczenie około 500 mln euro na wspomniany obiekt. 

Fabryka pod Jaworem będzie produkować czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne. Jednostki nowej generacji będą stosowane w całej palecie modeli niemieckiego producenta – od Klasy A do S. Zatrudnienie znajdzie nawet około pół tysiąca osób. Inwestor przewiduje, że 20 proc. z nich mają stanowić inżynierowie i wysoko wykwalifikowani robotnicy.

Mercedes inwestuje w obiekt znajdujący się na terenie Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej S3-Jawor będącej częścią Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to pierwszy tego typu zakład produkcyjny Mercedesa w Polsce. Koncern Daimler zatrudnia w tej chwili w Polsce około 250 osób. Są to spółki zarejestrowane w Warszawie, Sosnowcu, Będzinie, Siedlcach i Komornikach. 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Nowy Mercedes Klasy A w 2018 roku

auto motor i sport 2017-05-04

Czwarte wcielenie najmniejszego modelu w gamie Mercedesa pojawi się na rynku już w przyszłym roku. Tymczasem producent ujawnia coraz więcej szczegółów.

Komentuj:

~macros 2017-06-18

To bardzo dobra wiadomość.Jeśli chodzi o Mercedesa to zazwyczaj wypożyczam go w wypożyczalni samochodów Panek, jak dla mnie to dużo bardziej opłacalne zwłaszcza, że korzystam z samochodu jedynie podczas wyjazdów poza miasto.

~Greg1234 2017-06-16

Z tym tytułem to troche przegieliście. Będą tam kamienie węgielne produkować czy silniki?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando