mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Mercedesa w Jaworze – rusza produkcja

Fabryka Mercedesa w Jaworze – rusza produkcja

Już w przyszłym tygodniu zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę fabryki Mercedesa zlokalizowane nieopodal Jawora na Dolnym Śląsku.  Budowa długo oczekiwanego zakładu w końcu ruszy. 

Fabryka Mercedesa w Jaworze – rusza produkcja
Niemiecki producent planuje uruchomienie linii produkcyjnej dopiero w 2019 roku, a już rok później zakład osiągnie pełną zdolność na poziomie kilkuset tysięcy silników rocznie. Pierwszy etap inwestycji zakłada przeznaczenie około 500 mln euro na wspomniany obiekt. 

Fabryka pod Jaworem będzie produkować czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne. Jednostki nowej generacji będą stosowane w całej palecie modeli niemieckiego producenta – od Klasy A do S. Zatrudnienie znajdzie nawet około pół tysiąca osób. Inwestor przewiduje, że 20 proc. z nich mają stanowić inżynierowie i wysoko wykwalifikowani robotnicy.

Mercedes inwestuje w obiekt znajdujący się na terenie Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej S3-Jawor będącej częścią Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to pierwszy tego typu zakład produkcyjny Mercedesa w Polsce. Koncern Daimler zatrudnia w tej chwili w Polsce około 250 osób. Są to spółki zarejestrowane w Warszawie, Sosnowcu, Będzinie, Siedlcach i Komornikach. 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Mercedes E63 AMG Posaidon - bóg mocy

auto motor i sport 2017-07-27

O Mercedesie E63 S AMG można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest słaby. Tunerzy firmy Posaidon postanowili jednak moc niemal... podwoić.

Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia

Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~macros 2017-06-18

To bardzo dobra wiadomość.Jeśli chodzi o Mercedesa to zazwyczaj wypożyczam go w wypożyczalni samochodów Panek, jak dla mnie to dużo bardziej opłacalne zwłaszcza, że korzystam z samochodu jedynie podczas wyjazdów poza miasto.

~Greg1234 2017-06-16

Z tym tytułem to troche przegieliście. Będą tam kamienie węgielne produkować czy silniki?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.