mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Mercedesa w Jaworze – rusza produkcja

Fabryka Mercedesa w Jaworze – rusza produkcja

Już w przyszłym tygodniu zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę fabryki Mercedesa zlokalizowane nieopodal Jawora na Dolnym Śląsku.  Budowa długo oczekiwanego zakładu w końcu ruszy. 

Fabryka Mercedesa w Jaworze – rusza produkcja
Niemiecki producent planuje uruchomienie linii produkcyjnej dopiero w 2019 roku, a już rok później zakład osiągnie pełną zdolność na poziomie kilkuset tysięcy silników rocznie. Pierwszy etap inwestycji zakłada przeznaczenie około 500 mln euro na wspomniany obiekt. 

Fabryka pod Jaworem będzie produkować czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne. Jednostki nowej generacji będą stosowane w całej palecie modeli niemieckiego producenta – od Klasy A do S. Zatrudnienie znajdzie nawet około pół tysiąca osób. Inwestor przewiduje, że 20 proc. z nich mają stanowić inżynierowie i wysoko wykwalifikowani robotnicy.

Mercedes inwestuje w obiekt znajdujący się na terenie Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej S3-Jawor będącej częścią Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to pierwszy tego typu zakład produkcyjny Mercedesa w Polsce. Koncern Daimler zatrudnia w tej chwili w Polsce około 250 osób. Są to spółki zarejestrowane w Warszawie, Sosnowcu, Będzinie, Siedlcach i Komornikach. 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Aktualności 2017-09-18

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

~macros 2017-06-18

To bardzo dobra wiadomość.Jeśli chodzi o Mercedesa to zazwyczaj wypożyczam go w wypożyczalni samochodów Panek, jak dla mnie to dużo bardziej opłacalne zwłaszcza, że korzystam z samochodu jedynie podczas wyjazdów poza miasto.

~Greg1234 2017-06-16

Z tym tytułem to troche przegieliście. Będą tam kamienie węgielne produkować czy silniki?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie
Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie
Jeszcze w tym roku pojawi się na rynku trzecia generacja flagowego Bentleya, a tymczasem brytyjski producent wprowadza na rynek pożegnalną wersję aktualnej wersji modelu Continental.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic