mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Pilkingtona w Chmielowie na coraz wyższych obrotach

Fabryka Pilkingtona w Chmielowie na coraz wyższych obrotach

Fabryka szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie to drugi, obok Sandomierza, zakład produkcyjny Pilkington Automotive Poland – będącej jednym z największych producentów szyb samochodowych na rynek części oryginalnych i zamiennych w Polsce.

Fabryka Pilkingtona w Chmielowie na coraz wyższych obrotach
W fabryce Pilkington Automotive Poland w Chmielowie powstają innowacyjne przednie szyby samochodowe dla czołowych światowych marek, takich jak General Motors, Ford, Volkswagen, Fiat, a także szyby do pojazdów ciężarowych MAN, DAF, Mercedes i Volvo. W wybudowanym w 2012 r. zakładzie działają obecnie dwie linie do produkcji szyb laminowanych oraz linia do enkapsulacji szyb. W 2015 roku uruchomiona zostanie kolejna linia do produkcji szyb bocznych.

- Inwestycja w Chmielowie jest jednym z najważniejszych elementów planu strategicznego NSG Group, do której należą wszystkie Spółki Pilkington w Polsce – powiedział Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. - Spodziewamy się, że pełne uruchomienie zakładu pozwoli podwoić dotychczasową produkcję Pilkington Automotive w Polsce, a szyby wytwarzane w Chmielowie trafią na rynek krajowy i rynki zagraniczne.

Budowa chmielowskiej fabryki Pilkington Automotive Poland jest jedną z największych inwestycji zagranicznych ostatnich lat w regionie, a jej efektem jest kilkaset nowych miejsc pracy. Projekt jest realizowany z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 4.5.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, o łącznej wartość 450 mln złotych.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.