mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Plastików Gliwice rozszerza działalność

Fabryka Plastików Gliwice rozszerza działalność

Fabryka Plastików Gliwice (FPG) działająca na terenie Katowickiej SSE zainwestuje dodatkowe 16 mln zł w rozbudowę zakładu w Gliwicach. Wraz z rozwojem produkcji zatrudni 50 kolejnych osób.

Fabryka Plastików Gliwice rozszerza działalność

W ramach inwestycji FPG zamierza rozbudować istniejący już zakład oraz wyposażyć go w dodatkowe maszyny i urządzenia do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego i elektronicznego. Fabryka Plastików Gliwice specjalizuje się w produkcji z tworzyw sztucznych dla przemysłu samochodowego. Specyfika i wyposażenie fabryki pozwala na produkcje pełnego wachlarza detali o bardzo wysokich wymogach technicznych wielko- (14 kg) jak i małogabarytowych (1 gr). Zakład wytwarza elementy począwszy od elementów chłodzenia silnika, części klimatyzacji, elementów estetycznych wewnątrz samochodu, poprzez całe przednie moduły, kończąc na szkiełkach i mapach. Firma realizuje dostawy m.in. dla Valeo, Inter Magna, Faurecia, Bosch.

Fabryka Plastików Gliwice (FPG) zlokalizowana jest w podstrefie gliwickiej KSSE. FPG należy francuskiej grupy Plastivaloire (PVL), która w Polsce ma jeszcze 2 inne zakłady w Polski w: Kwidzynie (FPP) i Kętrzynie (FPK), niezwiązane z branżą motoryzacyjną. Grupa PVL zatrudnia blisko 2 tys. osób w 16 krajach. Obrót w 2005 r. wyniósł 172 mln euro.
 
Zobacz galerię Fabryki Plastików Gliwice

Przeczytaj także:

Karmann otwiera zakłady w Polsce (2007-03-08)

Hutchinson, Sirmax i FAM inwestują w łódzkim (2007-03-07)

Włoski Gimplast w Sosnowcu (2007-01-09)

Cebi Poland planuje rozbudowę (2007-02-02)

Nowy zakład Interplastu w Tychach (2006-10-06)


 


Podobne wiadomości:

Karmann otwiera zakłady w Polsce

Karmann otwiera zakłady w Polsce

Aktualności 2007-03-08

Hutchinson, Sirmax i FAM inwestują w łódzkim

Hutchinson, Sirmax i FAM inwestują w łódzkim

Aktualności 2007-03-07

Komentuj:

~AUSHWITZ 2014-08-07

OBÓZ KONCENTRACYJNY FPG

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koncern FCA mieszał przy spalinach?
Koncern FCA mieszał przy spalinach?
Afera "Dieselgate" zatacza coraz szersze kręgi. Pod koniec zeszłego tygodnia amerykańska agencja ds. ochrony środowiska oskarżyła koncern FCA o wykorzystywanie podobnych rozwiązań jak Volkswagen. Sprawa może dotyczyć nawet 100 tys. samochodów sprzedawanych na terenie USA.