mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka Plastików Gliwice rozszerza działalność

Fabryka Plastików Gliwice rozszerza działalność

Fabryka Plastików Gliwice (FPG) działająca na terenie Katowickiej SSE zainwestuje dodatkowe 16 mln zł w rozbudowę zakładu w Gliwicach. Wraz z rozwojem produkcji zatrudni 50 kolejnych osób.

Fabryka Plastików Gliwice rozszerza działalność

W ramach inwestycji FPG zamierza rozbudować istniejący już zakład oraz wyposażyć go w dodatkowe maszyny i urządzenia do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego i elektronicznego. Fabryka Plastików Gliwice specjalizuje się w produkcji z tworzyw sztucznych dla przemysłu samochodowego. Specyfika i wyposażenie fabryki pozwala na produkcje pełnego wachlarza detali o bardzo wysokich wymogach technicznych wielko- (14 kg) jak i małogabarytowych (1 gr). Zakład wytwarza elementy począwszy od elementów chłodzenia silnika, części klimatyzacji, elementów estetycznych wewnątrz samochodu, poprzez całe przednie moduły, kończąc na szkiełkach i mapach. Firma realizuje dostawy m.in. dla Valeo, Inter Magna, Faurecia, Bosch.

Fabryka Plastików Gliwice (FPG) zlokalizowana jest w podstrefie gliwickiej KSSE. FPG należy francuskiej grupy Plastivaloire (PVL), która w Polsce ma jeszcze 2 inne zakłady w Polski w: Kwidzynie (FPP) i Kętrzynie (FPK), niezwiązane z branżą motoryzacyjną. Grupa PVL zatrudnia blisko 2 tys. osób w 16 krajach. Obrót w 2005 r. wyniósł 172 mln euro.
 
Zobacz galerię Fabryki Plastików Gliwice

Przeczytaj także:

Karmann otwiera zakłady w Polsce (2007-03-08)

Hutchinson, Sirmax i FAM inwestują w łódzkim (2007-03-07)

Włoski Gimplast w Sosnowcu (2007-01-09)

Cebi Poland planuje rozbudowę (2007-02-02)

Nowy zakład Interplastu w Tychach (2006-10-06)


 


Podobne wiadomości:

Włoski Gimplast w Sosnowcu

Włoski Gimplast w Sosnowcu

Aktualności 2007-01-09

Hutchinson, Sirmax i FAM inwestują w łódzkim

Hutchinson, Sirmax i FAM inwestują w łódzkim

Aktualności 2007-03-07

Komentuj:

~AUSHWITZ 2014-08-07

OBÓZ KONCENTRACYJNY FPG

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.