mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka VW w Poznaniu

Fabryka VW w Poznaniu

Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentuje po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych RAI w Amsterdamie (16-25 października 2003) nowy model Caddy. Jego produkcja w wersji furgon i kombi z dwoma silnikami benzynowymi i dwoma wysokoprężnymi rozpocznie się wiosną 2004 roku.

Nowy Caddy, podobnie jak jego poprzednik, będzie dostępny w wersji furgon i kombi. Jego wymiary zwiększyły się – długość: 4 405 mm, szerokość: 1 802 mm, wysokość: 1 833 mm, rozstaw osi: 2 682 mm. Wartością nie mającą sobie równych w tej klasie pojazdów jest ładowność - 750 kg.
Objętość przestrzeni ładunkowej nowego Caddy - 3,2 m³, wzrosła o 300 litrów w stosunku do poprzednika. Łatwy dostęp do przestrzeni ładunkowej zapewniają tylne drzwi skrzydełkowe lub klapa tylna. Montowane seryjnie po prawej stronie samochodu rozsuwane drzwi umożliwiają załadunek towaru z boku pojazdu. Na zamówienie nowy Caddy dostępny jest z drugimi drzwiami bocznymi. Oferowane są także wersje bez drzwi bocznych. Szerokość przestrzeni ładunkowej między nadkolami wynosi 1 172 mm, a jej długość – 1 781 mm. Płaska podłoga pozwala na załadunek europalety.
Nowy Caddy Kombi jest pierwszym pojazdem w segmencie miejskich samochodów dostawczych zaprojektowanym w wersji siedmioosobowej. Drugi rząd siedzeń jest seryjnie dzielony w stosunku 1/3 do 2/3 i składany. Pozwala to na uzyskanie przestrzeni bagażowej o pojemności 2 305 litrów. Na życzenie montowany jest trzeci rząd siedzeń z miejscami dla 2 osób.
Nowy Caddy Kombi posiada bogate wyposażenie zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa. Obejmuje ono: trójpunktowe pasy bezpieczeństwa przy wszystkich miejscach siedzących, poduszkę powietrzną dla kierowcy i pasażera, ABS z asystentem hamowania oraz ASR. Jako opcja dostępne są także boczne poduszki powietrzne. ESP montowane jest na życzenie w modelach z silnikiem benzynowym 1,6 lub wysokoprężnym 1,9 TDI. Układ hamulcowy dostosowany został do różnych, uzależnionych od stopnia załadunku, warunków.
W nowym Caddy montowane będą cztery jednostki napędowe. W momencie wprowadzenia na rynek w ofercie znajdzie się silnik benzynowy 1,4 l o mocy 55 kW / 75 KM oraz silnik wysokoprężny 2,0 l SDI z pompowtryskiwaczami, o mocy 51 kW / 70 KM. Wkrótce potem pojawią się dwa mocniejsze silniki: benzynowy o pojemności 1,6 litra i mocy 75 kW/ 102 KM oraz wysokoprężny 1,9 l TDI z pompowtryskiwaczami, o mocy 77 kW / 104 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic