mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryka opon za 800 mln zł

Fabryka opon za 800 mln zł

Dzisiaj w Stargardzie Szczecińskim została podpisana umowa inwestycyjna pomiędzy Bridgestone Europe, Bridgestone Stargard Szczeciński a instytucjami reprezentującymi stronę polską. W ramach inwestycji o wartości blisko 800 mln złotych, w Stargardzie Szczecińskim powstanie fabryka opon w której utworzonych będzie 759 nowych miejsc pracy. Koncern przewiduje osiągnięcie produkcji na poziomie 5000 opon dziennie do 2011 roku.

Fabryka opon za 800 mln zł

Podpisanie umowy jest zwieńczeniem negocjacji, jakie z przedstawicielami Bridgestone były prowadzone przez Miasto Stargard Szczeciński od października 2005 roku, kiedy to przedstawiciele japońskiego koncernu po raz pierwszy odwiedzili Stargard.

6 lipca 2006 r. zarząd firmy Bridgestone wydał oświadczenie o wyborze Stargardu Szczecińskiego jako miejsca lokalizacji nowoczesnej fabryki opon. Warunkiem zlokalizowania fabryki w Stargardzie Szczecińskim było przygotowanie pakietu zachęt obejmujących planowaną pomoc i współpracę przy projekcie obejmującym budowę fabryki opon do samochodów ciężarowych i do autobusów przez spółkę Bridgestone. Zobowiązania jakie podjęło miasto Stargard zostaną sfinansowane z emisji obligacji komunalnych w wysokości 20 mln zł, których emisję zaplanowano na lata 2007-2010 i obejmą min. budowę dróg: dojazdowej do S-10 tj. do węzła "osiedle Pyrzyckie" oraz przez działkę inwestora.


Będzie to druga fabryka opon do samochodów ciężarowych i autobusów firmy Bridgestone w Europie po fabryce koncernu w Bilbao w Hiszpanii. Fabryka ta będzie elementem zapewnienia samowystarczalności firmy w regionie, i stanowiła będzie istotny krok w kierunku stworzenia strategicznego systemy dostaw produktów.
Bridgestone posiada 51 fabryk na świecie, m.in.: w Brazylii, Meksyku, Chinach i na Węgrzech. Polska fabryka Bridgestone będzie drugą, po fabryce w Bilbao, europejską fabryką koncernu, produkującą opony do ciężarówek. Poza Bridgestone Poland, japońska grupa jest w Polsce właścicielem firm produkcyjnych: Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku, Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce oraz spółki handlowej Bridgestone Sales Polska w Warszawie. W sumie Bridgestone zatrudnia  w Polsce ponad 1400 osób.

Przeczytaj także:

Bridgestone wybrał Polskę (2006-06-06)

 


Podobne wiadomości:

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~Dominik 2008-01-15

Bridgestone braqkuje pracowników w Poznaniu, bo płaci bardzo niewiele 1000 zł plus praca non stop bez wolnych weekendów. Brakuje im tam operatorów, techników,pracowników produkcyjnych. W firmie panuja układy rodzinne. Nalepsze stanowiska są dla siostry, brata, kuzyna, kochanka czy kochanki. 50% pracowników jest zwalnianych rocznie - wystarczy tylko przynieść zwonienie. Pracy nie polecam nikomu, bo marnie płacą i personel mobingują, wyzywają, naszczuwają jednego pracownika na drugiego. Kierownicy nie mają wykształcenia wyzszego - wystarczają im szerokie plecy i zawodówka. Zapomnijcie o korzystaniu z wycieczek z tej firmy. Jedzie na nie dyrektor, kierownik i jego rodzina. reszta to nic nie znaczące ludki do niewolniczej pracy za grosze

~pytanko? 2007-11-06

pytanko: czy w tej fabryce mozna odbyc praktyki?

~maciej 2007-01-06

juz pisalem na temat pracy w bridgest w kluczewie i na dodatek urzad pracy nic nie wie kiedy beda przyjmowali podania o przyjecie lub szkolenia

~maciej 2007-01-06

jestem zainteresowany praca w firmie bridgest w kluczewie czy ktos wie czy mozna juz skladac podania o przyjecie i gdzie je skladac.

~Urb@N 2006-11-16

Wie ktoś może kiedy bedą przyjmować podania o prace ? bo jestem bardzo zainteresowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.