Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabryki aut czekają dalsze przerwy w produkcji

Fabryki aut czekają dalsze przerwy w produkcji

O ponad 20 proc. spadnie europejska produkcja samochodów w II kwartale 2009 r. – przewidują eksperci z instytutu prognoz IHS Global Insight  Z danych Komisji Europejskiej wynika, że w IV kw. 2008 i I kw. 2009 r. przerwy produkcji dotknęły aż 62 fabryk największych koncernów w Europie (bez  FSO). Średnio linie stały 26 dni.

Fabryki aut czekają dalsze przerwy w produkcji
Rekordzistą jest włoska fabryka Fiata Termini, gdzie powstają Lancie Ypsilon. Produkcja stała tam aż 67 dni. W czołówce są też inne włoskie zakłady Fiata: Pomigliano (59 dni), Mirafiori (54) i Cassino (52). Ponad 50 dni były zatrzymane linie we francuskim zakładzie PSA Peugeot Citroen w Poissy (57) i brytyjskiej Hondzie w Swindon (52) - informuje "Rzeczpospolita".


W naszym regionie, poza gliwickim Oplem (40 dni) i poznańskim Volkswagenem (13 dni), przerwy dotknęły czeskich, słowackich i węgierskich fabryk z grupy VW, zakładu Hyundaia w Czechach oraz Renault w Rumunii i Słowenii. Jak w tej chwili wygląda sytuacja w Polsce? Dopiero 22 czerwca ruszą linie w żerańskiej FSO - przerwa potrwa 31 dni (rozpoczęła się 7 maja). W innych zakładach sytuacja jest lepsza. To niemieckie dopłaty do aut napędziły produkcję m.in w zakładzie Fiata w Tychach i Volkswagena w Poznaniu.

"W Gliwicach w maju, oprócz świąt i dni wolnych, była połowa dnia nieprodukcyjnego i do końca miesiąca planujemy jeszcze półtora dnia nieprodukcyjnego" – powiedział "Rz" Przemysław Byszewski z GM Poland. Od stycznia zakład pracuje na dwie, a nie trzy zmiany. Na szczęście na przełomie września i października ruszy w Gliwicach produkcja nowej astry IV.

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj