mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Face-lifting Ferrari 612

Face-lifting Ferrari 612

Kilka dni temu podczas testów we włoskim Maranello zagraniczni reporterzy uchwycili w obiektywie samochód, który będzie najprawdopodobniej kolejną odsłoną modelu 612 Scaglietti. Nowy model będzie się wyróżniać nie tylko odświeżonym wyglądem, lecz także nowatorskim układem napędowym.

Face-lifting Ferrari 612

Dotychczasowa wersja modelu Ferrari 612 Scaglietti pojawiła się po raz pierwszy na rynku w październiku 2003 roku. Jego nowy wygląd stylizowany będzie w bardziej agresywnym kierunku, co uczyni go podobnym do modelu 599 GTB Fioriano. Już przy pierwszym spojrzeniu na nadwozie, widać powiększone przednie wloty. Wraz z face-liftingiem pojawi się kilka zmian także w obrębie układu napędowego. W nowym aucie dostępny będzie w opcji napęd na cztery koła, który testowany był właśnie w przyłapanym egzemplarzu. Specjalne mierniki zamontowane w obrębie przedniej osi, które widać na zdjęciach, odpowiedzialne są za pomiary poślizgu przednich kół. Pozwoli to na odpowiednie skalibrowanie komputera kontrolującego przekazywanie napędu.

Ferrari opracowało właśnie swój autorski system napędu na cztery koła zwany "Insertable 4x4". Został on stworzony, aby zmaksymalizować wydajność samochodów Ferrari przy różnych warunkach panujących na nawierzchni, w wersjach z silnikiem umieszczonym centralnie lub z przodu. Producent poinformował już oficjalnie, że nowy system opracowany został na bazie tradycyjnego napędu na przednie koła, w którym dołączana jest druga para kół. Nie jest to więc typowy napęd działający przez cały czas na cztery koła. Traktowany jest raczej jako system wspomagający trakcję, który aktywuje się w momencie kiedy tylne koła tracą przyczepność.

Nowe urządzenie skonstruowane przez włoską firmę pozwolić ma na polepszenie wydajności samochodów produkowanych przez Ferrari, niezależnie od warunków atmosferycznych oraz stanu nawierzchni, redukujące przy tym zjawisko nadsterowności bądź też podsterowności do poziomów minimalnych.

Czytaj także:

Ferrari prosto z marzeń (2006-04-24)

Ferrari GG 50 - włoski arystokrata (2005-10-18)


Podobne wiadomości:

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

Komentuj:

~Cytryniarz 2006-11-17

ZA BARDZO TO ON SIĘ NIE RÓŻNI

~czerwony 2006-11-17

jak ferrari to tylko czerwone!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.