mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Faceci płacą mniej

Faceci płacą mniej

Seksizm w salonach samochodowych został obnażony przez ostatni test What Car?. Kobieta płaci za nowy samochód średnio ponad 500 funtów więcej od mężczyzny.

Testy dealerów objęły 45 punktów sprzedaży samochodów w Anglii. Magazyn What Car? wysłał do nich osobno mężczyznę, samotną kobietę i parę w celu „zakupu auta”. Klienci zainteresowani byli pięcioma samochodami: BMW 320i, Ford Focus 1.6, Nissan X-Trail 2.2dCi, Opel Corsa 1.2 i VW New Beetle kabrio.

Wyniki okazały się nader ciekawe. Kobietom oferowano te same samochody nawet o 1800 funtów (ok. 10tyś złotych!) drożej, średnio zaś sprzedawcy chcieli zarobić na kobiecie ponad 500 funtów więcej niż na mężczyźnie. Prawie połowa dealerów w ogóle nie chciała zaproponować przedstawicielkom płci pięknej żadnego rabatu na oferowany model.

Również parom oferowano większe niż samotnym kobietom upusty, nawet jeśli to kobieta prowadziła negocjacje. Płeć słaba była także częściej nakłaniana do zakupu samochodu od razu i odczuwała niedosyt informacji o finansowej stronie umowy. Panie w 20% przypadków czuły, że nie są przez sprzedawców traktowane serio. Panowie wg własnego mniemania zawsze postrzegani byli jako poważni klienci.

Wyniki uzyskane w „kraju dżentelmenów” jasno wskazują na nierówne traktowanie przedstawicieli różnych płci. Ciekawe jakie byłoby podejście sprzedawców w polskich salonach samochodowych...

Jedno jest pewne: klienci korzystający z mojeauto.pl zawsze są traktowani poważnie i uzyskują najwyższe rabaty!!!

Tu sprawdź ofertę rynkową samochodów nowych

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?