Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Facelift a la Mercedes-Benz

Facelift a la Mercedes-Benz

Udoskonalony model z systemem ESP i nowym wystrojem

Facelift a la Mercedes-Benz

Na wystawie IAA (Internationale Automobilausstellung), która odbyła się we wrześniu 2002 w Hanowerze, Mercedes-Benz zaprezentował Sprintera z całym szeregiem udoskonaleń. „Facelift a la Mercedes-Benz” oznacza zawsze postęp także w sferze wartości ukrytych pod karoserią. Sprinter jako pierwsza rodzina samochodów dostawczych na świecie będzie dostępny od początku 2003 roku opcjonalnie z elektronicznym programem stabilizującym ESP (furgony i kombi do 3,5 T DMC). W granicach fizycznych możliwości ESP koryguje zarówno błędy jazdy, jak i tendencje do poślizgu bocznego z powodu gołoledzi, mokrej nawierzchni, żwiru lub innych niekorzystnych warunków drogowych.

EPS nie jest w stanie wykroczyć poza prawa fizyki; system należy traktować raczej jako „kotwicę awaryjną” w sytuacjach niebezpiecznych, która pomaga uniknąć wypadku.

Istotną zaletą systemu ESP jest jego szybkość działania. Rejestracja danych dotyczących utraty sterowności i automatyczna interwencja systemu ESP, odbywają się w ułamkach sekundy.

Rodzinie Sprinterów poprawiono także wygląd zewnętrzny. Nie do przeoczenia są nowoczesne reflektory z przejrzystego szkła oraz tylne lampy w kolorach czerwonym i białym, podkreślające charakterystyczną linię tego doskonale sprzedającego się samochodu. Nowe reflektory z przejrzystego szkła podnoszą dodatkowo wykorzystanie źródeł światła. W reflektorach głównych projektanci Mercedesa wykorzystują ponownie technikę swobodnego kształtowania powierzchni; na nowo obliczone parametry reflektorów umożliwiają równomierny rozkład światła w polu przed pojazdem. W dalszym ciągu samochód jest wyposażony w oddzielne światła drogowe, podobnie światła przeciwmgielne są zintegrowane z obudową reflektorów głównych.

Charakterystyczna dla pojazdów marki Mercedes-Benz krata wlotu powietrza do chłodnicy zyskuje w nowym Sprinterze, dzięki obramowaniu w kolorze nadwozia, dodatkową siłę wyrazu. Białe boczne kierunkowskazy i inne szczegóły, jak np. licujące się z powierzchnią karoserii szyby tylnych drzwi, uzupełniają korzystnie ogólny wygląd pojazdu.

Nowy obraz zewnętrzny znajduje swoje uzupełnienie w udoskonalonych po raz kolejny elementach wewnętrznych. I tak przedłużone okresy między przeglądami (60.000 km) i wymianami oleju (30.000 km) jeszcze bardziej podnoszą ekonomiczność. Nowy design i materiały obiciowe w kabinie czynią wnętrze Sprintera jeszcze przyjemniejszym miejscem pracy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj