mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Facelifting Evory już niedługo

Facelifting Evory już niedługo

W Polsce Lotus nie jest za popularny, a nawet w wielu przypadkach znany, jednak w świecie samochodów spotowych plasuje się na ważnym miejscu.

Facelifting Evory już niedługo
Do sieci wyciekło właśnie zdjęcie Evory po faceliftingu, która ma wejść do sprzedaży jako model na 2012 rok. Samochód ma wypełnić "dziurę" stylistyczną pomiędzy obecnymi modelami, a nowymi, które zaczną wchodzić na rynek w 2013 roku. Odświeżona wersja ma dużo agresywniejszą "twarz" i bardzo przypomina koncepty Lotusa, narysowane przez byłego szefa designu Ferrari, Donato Coco.

Coco uważa, że obecna facjata Evory jest "za słaba" jak na nowoczesny samochód sportowy: - Nawet niektóre ekonomiczne auta wyglądają dużo agresywniej - dodał. Świeża Evora ma mieć także zmienione wnętrze, gdzie zostaną użyte materiały dużo wyższej jakości, a także zostanie dodane luksusowe wyposażenie.

Lotus miał spore problemy ze sprzedażą Evory, która poprawiła się nieco po wprowadzeniu 345 konnej wersji S. Dodajmy, że standardowe auto ma silnik o mocy 276 koni mechanicznych. Silnik V6 pochodzi z Toyoty.

Szefowie Lotusa zastanawiają się, czy mogą sobie pozwolić na stworzenie własnych silników V6 i V8, a to przez fakt, że opinia publiczna średnio przyjęła pomysł zastosowania silników Toyoty w najwyższych i najdrożysz modelach Lotusa, które mają się dopiero pojawić.

Podobne wiadomości:

Toyota GT86 - pierwsze zdjęcia po liftingu

Toyota GT86 - pierwsze zdjęcia po liftingu

Premiery 2016-03-17

Audi A3 i S3 przechodzą facelifting

Audi A3 i S3 przechodzą facelifting

Premiery 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.