mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fala awarii w Niemczech

Fala awarii w Niemczech

Fala awarii wynikających z błędów produkcyjnych nadal w natarciu. Niemieckie oddziały Citroena, Peugeot i Kia wzywają swoje modele do serwisów. W przypadku francuskich marek z koncernu PSA chodzi o wadliwe zabezpieczenie wsporników oraz śrub w sprężynach, Kia natomiast poinformowała o możliwości występowania problemów z hamulcem ręcznym.

Fala awarii w Niemczech

Felernymi modelami Citroena początkowo okazały się Berlingo i Xsara Picasso. U Peugeota problem związany ze sprężynami dotyczył jedynie modelu Partner. Do tej trójki kilka dni później dołączyły modele C2, C3 i C3-Pluriel. Tak więc łącznie do niemieckich serwisów francuskich marek wywodzących się z koncernu PSA musi trafić 171 144 samochodów wyprodukowanych w okresie od czerwca 1999 do listopada 2003 roku.

Awaria, którą wykryli inżynierowie PSA powstała podczas jednej z faz produkcji, mianowicie w wyniku pokrywania śrub (do sprężyn) niewystarczająco trwałym środkiem antykorozyjnym. Istnieje więc możliwość, że we wspomnianych modelach może dojść, na skutek złego działania materiału do pęknięcia lub złamania się tych części - głównie podczas wykonywania manewrów. Jak zapewnia przedstawiciel PSA awaria ta nie jest bardzo groźna i jak dotąd nie zarejestrowano w Niemczech żadnych wypadków, które mogłyby być wynikiem niewłaściwego działania sprężyn. Jednak w skrajnych przypadkach może dojść do uszkodzenia opony, a to stwarza już spore zagrożenie podczas jazdy. 

Niemiecki importer Citroena podjął już kroki w tej sprawie i skierował do swoich klientów listy z prośbą o stawienie się w autoryzowanych serwisach Citroena i Peugeota.

Również niemiecki oddział marki Kia poinformował o awariach technicznych, które mogą wystąpić w modelach Kia Sportage. „Zarażonych” wadliwym działaniem hamulca ręcznego może być 950 modeli wyprodukowanych od marca do maja 2005 roku. Problem tkwi w niesprawnej blokadzie hamulca ręcznego. Podobnie jak w przypadku Citroena i Peugeot, również koreańska Kia wzywa klientów modelu Sportage do bezpłatnej wymiany wadliwych części.

Czytaj także:
Możliwa awaria poduszek w Audi A6 2005-10-25

Możliwy pożar w 307 i C4 2005-10-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?