mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fala awarii w Niemczech

Fala awarii w Niemczech

Fala awarii wynikających z błędów produkcyjnych nadal w natarciu. Niemieckie oddziały Citroena, Peugeot i Kia wzywają swoje modele do serwisów. W przypadku francuskich marek z koncernu PSA chodzi o wadliwe zabezpieczenie wsporników oraz śrub w sprężynach, Kia natomiast poinformowała o możliwości występowania problemów z hamulcem ręcznym.

Fala awarii w Niemczech

Felernymi modelami Citroena początkowo okazały się Berlingo i Xsara Picasso. U Peugeota problem związany ze sprężynami dotyczył jedynie modelu Partner. Do tej trójki kilka dni później dołączyły modele C2, C3 i C3-Pluriel. Tak więc łącznie do niemieckich serwisów francuskich marek wywodzących się z koncernu PSA musi trafić 171 144 samochodów wyprodukowanych w okresie od czerwca 1999 do listopada 2003 roku.

Awaria, którą wykryli inżynierowie PSA powstała podczas jednej z faz produkcji, mianowicie w wyniku pokrywania śrub (do sprężyn) niewystarczająco trwałym środkiem antykorozyjnym. Istnieje więc możliwość, że we wspomnianych modelach może dojść, na skutek złego działania materiału do pęknięcia lub złamania się tych części - głównie podczas wykonywania manewrów. Jak zapewnia przedstawiciel PSA awaria ta nie jest bardzo groźna i jak dotąd nie zarejestrowano w Niemczech żadnych wypadków, które mogłyby być wynikiem niewłaściwego działania sprężyn. Jednak w skrajnych przypadkach może dojść do uszkodzenia opony, a to stwarza już spore zagrożenie podczas jazdy. 

Niemiecki importer Citroena podjął już kroki w tej sprawie i skierował do swoich klientów listy z prośbą o stawienie się w autoryzowanych serwisach Citroena i Peugeota.

Również niemiecki oddział marki Kia poinformował o awariach technicznych, które mogą wystąpić w modelach Kia Sportage. „Zarażonych” wadliwym działaniem hamulca ręcznego może być 950 modeli wyprodukowanych od marca do maja 2005 roku. Problem tkwi w niesprawnej blokadzie hamulca ręcznego. Podobnie jak w przypadku Citroena i Peugeot, również koreańska Kia wzywa klientów modelu Sportage do bezpłatnej wymiany wadliwych części.

Czytaj także:
Możliwa awaria poduszek w Audi A6 2005-10-25

Możliwy pożar w 307 i C4 2005-10-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.