mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fala używanych nie słabnie

Fala używanych nie słabnie

Nie sprawdzają się różne prognozy jakoby rynek aut używanych w naszym kraju powoli się nasycił i do kraju będzie napływać coraz mniej aut zza granicy. Tylko w sierpniu sprowadziliśmy ponad 90 tys. używanych samochodów.

Fala używanych nie słabnie

Sierpniowy wynik (90.241 aut) jest drugim pod względem liczby sprowadzonych samochodów do Polski w tym roku. Nieco ponad 2 tys. więcej aut nasi rodacy przywieźli tylko w lipcu. W porównaniu do zeszłorocznego sierpnia rezultat ten zwiększył się o prawie 10 tys. aut. od początku roku do kraju trafiło już 649.105 używanych aut i jest to wynik o ponad 145 tys. wyższy niż po pierwszych ośmiu miesiącach ubiegłego roku. Jeśli utrzyma się podobna jak rok temu tendencja, że jesienne miesiące będą nieznacznie tylko gorsze od letnich, to jest duże prawdopodobieństwo, iż w skali roku przekroczona zostanie granica miliona sprowadzonych do Polski aut używanych.
 
Powoli, acz sukcesywnie rośnie udział najmłodszych aut, jakie przywozimy do kraju. W sierpniu 10,3% aut miało maksymalnie 4 lata i był to najwyższy wynik dla tej grupy wiekowej w tym roku. Od początku roku udział najmłodszych aut wynosi już 9 proc.
 
W sierpniu skarb państwa z tytułu akcyzy od sprowadzonych do kraju aut używanych wzbogacił się o 75,7 mln zł, a od początku roku już o 712,6 mln zł.
 
Czytaj także:

Klasa średnia czy średnia niższa? (2007-09-17)

 

Tematy w artykule: samochody używane

Podobne wiadomości:

Jakie samochody kupują Polacy?

Jakie samochody kupują Polacy?

Aktualności 2016-10-06

5 hot hatchy w przyzwoitej cenie - jakie kupić

5 hot hatchy w przyzwoitej cenie - jakie...

Aktualności 2015-10-22

Komentuj:

~monza 2007-09-17

jesteśmy w wolnym świecie, wolnej Europie i nie życzę sobie, żeby ktoś mnie powstrzymywał przed kupnem opla vectry od kolegi z Belgii. Bo niby co? Czym on się różni od kolegi z osiedla? Wolność, panowie, wolność. Oczywiście rozbitki to inny temat, ale jeśli u nas taniej się naprawia i kontrole techniczne są robione na lewo, to już nasza specyfika. Wolność.

~alek 2007-09-17

bo panowie w sejmie nie potrafia wymyslec jakichs sensownych przepsiow zgodnych z UE ktore przynajmniej czesciowo zatrzymalyby sprowadzanie do Polki trupow z zachodneij Europy

~liberał 2007-09-17

I nie osłabnie dopóki ludzie w Polsce nie będą zarabiali tyle co np. Niemiec i Amerykanin . W USA za 150 000 zł można kupic nowe Audi A4 3.2 Quattro tiptronik z BOSE,navi itd. i przeciętny Amerykanin będzie pracował na to Audi 10 miesięcy ,a w Polsce ten samochód niedośc ,że będzie kosztował 300 000 zł z tym wyposażeniem to przeciętny Polak będzie na niego pracował 150 miesięcy .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.