mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fartowne Kosice

Fartowne Kosice

Po trzech dniach zmagań na krętych, technicznych i wymagających trasach Rajdu Kosice Łukasz Witas i Michał Kuśnierz zwyciężyli w mocno obsadzonej klasie A6.

Fartowne Kosice

Jednocześnie polska załoga zespołu Novol Rally Team zajęła wysokie 7 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Słowacji i 6 w Pucharze Europy strefy Wschodniej. Dodatkowo zostali uhonorowani pucharem za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji Junior 2000.

Na mecie rajdu Łukas Witas powiedział: Na pewno miło będziemy wspominać tegoroczny Rajd Kosice. To był nasz treningowy wyjazd, mimo to jechaliśmy szybkim tempem, kontrolując wypracowaną wcześniej przewagę nad porównywalnymi samochodami z naszej klasy. Co oczywiste, nie było nawet mowy o nawiązaniu walki z mocnymi Suzuki Ignis Super1600, czy Skodą Felicją Kit Car. Nasi rywale popełnili jednak błędy, które, ku naszemu zaskoczeniu, zapewniły nam zwycięstwo. Po prostu mieliśmy fart. W chwili obecnej zajmujemy nawet drugie miejsce (kl. A6) w klasyfikacji Mistrzostw Słowacji. Nie mamy jednak w planach włączenia się do walki o ten tytuł – priorytetem są dla nas starty w Rajdowym Pucharze Peugeota i właśnie zaczynamy przygotowania do kolejnej eliminacji - Rajdu Kormoran.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.