Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fartowne Kosice

Fartowne Kosice

Po trzech dniach zmagań na krętych, technicznych i wymagających trasach Rajdu Kosice Łukasz Witas i Michał Kuśnierz zwyciężyli w mocno obsadzonej klasie A6.

Fartowne Kosice

Jednocześnie polska załoga zespołu Novol Rally Team zajęła wysokie 7 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Słowacji i 6 w Pucharze Europy strefy Wschodniej. Dodatkowo zostali uhonorowani pucharem za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji Junior 2000.

Na mecie rajdu Łukas Witas powiedział: Na pewno miło będziemy wspominać tegoroczny Rajd Kosice. To był nasz treningowy wyjazd, mimo to jechaliśmy szybkim tempem, kontrolując wypracowaną wcześniej przewagę nad porównywalnymi samochodami z naszej klasy. Co oczywiste, nie było nawet mowy o nawiązaniu walki z mocnymi Suzuki Ignis Super1600, czy Skodą Felicją Kit Car. Nasi rywale popełnili jednak błędy, które, ku naszemu zaskoczeniu, zapewniły nam zwycięstwo. Po prostu mieliśmy fart. W chwili obecnej zajmujemy nawet drugie miejsce (kl. A6) w klasyfikacji Mistrzostw Słowacji. Nie mamy jednak w planach włączenia się do walki o ten tytuł – priorytetem są dla nas starty w Rajdowym Pucharze Peugeota i właśnie zaczynamy przygotowania do kolejnej eliminacji - Rajdu Kormoran.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryczne instalacje LPG i CNG - top 5
Fabryczne instalacje LPG i CNG - top 5
Postanowiliśmy wybrać 5 najciekawszych naszym zdaniem modeli, które są oferowane z fabryczną instalacją LPG lub CNG. Samochody z instalacją gazonową wciąż stanowią dużą alternatywne dla aut zasilanych benzyną lub olejem napędowym. Zaś auto z CNG to ciekawostka, ale warta uwagi.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj