Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Faurecia - największy eksporter

Faurecia - największy eksporter

W 2006 roku przychody Faurecii wzrosły prawie o 31 proc., w takim samym stopniu zwiększył się więc eksport (około 99% produkcji trafuia na rynki zagraniczne). To efekt systematycznej rozbudowy firmy: wałbrzyską spółkę Faurecia tworzy już pięć fabryk. Wszystkie produkują podzespoły do montażu siedzeń samochodowych.

Faurecia - największy eksporter

Najmłodszy zakład Faurecii, ulokowany w podwrocławskim Jelczu-Laskowicach, od lipca 2006 wytwarza z gąbki poliuretanowej oparcia i poduszki do siedzeń samochodowych dla zakładów PSA Peugeot Citroen w Trnawie.

Mimo znacznych inwestycji Faurecia w 2006 r. wykazała 55-proc. wzrost zysku netto (do 286,1 mln zł) i najwyższy wśród tegorocznych nominowanych do Orła w tej kategorii firm wskaźnik zwrotu z aktywów ROA (33,4 proc.), obrazujący efektywność gospodarowania majątkiem przedsiębiorstwa.

Obecna w Polsce od 1997 lat francuska firma zatrudnia w Polsce już prawie 5,4 tysiąca osób. Przez ostatnie dwa lata liczba pracowników się podwoiła. W wałbrzyskiej Faurecii pracuje 2041 osób. To największa spółka nie tylko spośród polskich zakładów koncernu, ale i w Europie. Z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest najbliżej do głównych klientów: fabryk PSA Peugeot Citroen, Renault, Volkswagena, BMW czy Forda. W drugiej co do wielkości polskiej fabryce w Grójcu zatrudnionych jest 1388 osób.

Przeczytaj także:

Duża dynamika przemysłu motoryzacyjnego (2007-04-27)

Faurecia rozpoczyna produkcję w dziewiątym zakładzie w Polsce (2006-07-17)


Podobne wiadomości:

Duża dynamika przemysłu motoryzacyjnego

Duża dynamika przemysłu motoryzacyjnego

Aktualności 2007-04-27

Komentuj:

~No tak, ale 2007-05-02

No tak, ale kase robią francuskie rzytki. A co z tego mają Polacy ??!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dłuższe Volvo S90 L trafi do Europy
Dłuższe Volvo S90 L trafi do Europy
Jakiś czas temu szwedzki producent zapowiedział przedłużoną wersję modelu S90, którą opracowano głównie z myślą o rynku chińskim. Okazuje się, że model trafi również poza granice Państwa Środka, gdzie jest produkowany. W tym również do Europy.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj