mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Faurecia - największy eksporter

Faurecia - największy eksporter

W 2006 roku przychody Faurecii wzrosły prawie o 31 proc., w takim samym stopniu zwiększył się więc eksport (około 99% produkcji trafuia na rynki zagraniczne). To efekt systematycznej rozbudowy firmy: wałbrzyską spółkę Faurecia tworzy już pięć fabryk. Wszystkie produkują podzespoły do montażu siedzeń samochodowych.

Faurecia - największy eksporter

Najmłodszy zakład Faurecii, ulokowany w podwrocławskim Jelczu-Laskowicach, od lipca 2006 wytwarza z gąbki poliuretanowej oparcia i poduszki do siedzeń samochodowych dla zakładów PSA Peugeot Citroen w Trnawie.

Mimo znacznych inwestycji Faurecia w 2006 r. wykazała 55-proc. wzrost zysku netto (do 286,1 mln zł) i najwyższy wśród tegorocznych nominowanych do Orła w tej kategorii firm wskaźnik zwrotu z aktywów ROA (33,4 proc.), obrazujący efektywność gospodarowania majątkiem przedsiębiorstwa.

Obecna w Polsce od 1997 lat francuska firma zatrudnia w Polsce już prawie 5,4 tysiąca osób. Przez ostatnie dwa lata liczba pracowników się podwoiła. W wałbrzyskiej Faurecii pracuje 2041 osób. To największa spółka nie tylko spośród polskich zakładów koncernu, ale i w Europie. Z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest najbliżej do głównych klientów: fabryk PSA Peugeot Citroen, Renault, Volkswagena, BMW czy Forda. W drugiej co do wielkości polskiej fabryce w Grójcu zatrudnionych jest 1388 osób.

Przeczytaj także:

Duża dynamika przemysłu motoryzacyjnego (2007-04-27)

Faurecia rozpoczyna produkcję w dziewiątym zakładzie w Polsce (2006-07-17)


Podobne wiadomości:

Duża dynamika przemysłu motoryzacyjnego

Duża dynamika przemysłu motoryzacyjnego

Aktualności 2007-04-27

Komentuj:

~No tak, ale 2007-05-02

No tak, ale kase robią francuskie rzytki. A co z tego mają Polacy ??!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.