mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Faurecia rozpoczyna produkcję w dziewiątym zakładzie w Polsce

Faurecia rozpoczyna produkcję w dziewiątym zakładzie w Polsce

Faurecia, uruchamia produkcję w dziewiątym w Polsce zakładzie. Usytuowana na terenie Wałbrzyskiej SSE w podstrefie Jelcz-Laskowice fabryka przeznaczona jest do produkcji oparć i poduszek z gąbki poliuretanowej do siedzeń samochodowych przeznaczonych do Zakładów PSA Peugeot Citroen w Trnawie.

Faurecia  rozpoczyna produkcję w dziewiątym zakładzie w Polsce

Nowy zakład, o powierzchni 11 000 m2, został wybudowany  w Wałbrzyskiej SSE INVEST-PARK, gdzie istnieją już cztery inne fabryki  produkcyjne Faurecii : zakład struktur, zakład mechanizmów, zakład zagłówków oraz zakład  montażu kompletnych foteli samochodowych. W sumie Faurecia  Wałbrzych Sp. z o. o. zajmuje  powierzchnię 167 000 m2 i zatrudnia ponad 1760 osób.

Faurecia jest obecna w Polsce od 1996 roku  zatrudniając  około 3900 osób w naszym kraju. Zakłady produkcyjne Faurecii w Polsce znajdują się w czterech miejscowościach. Jest to : Grójec i Wałbrzych, - produkcja i montaż komponentów do siedzeń samochodowych ,  Legnica - produkcja elementów wyciszenia pojazdu  oraz Gorzów Wielkopolski, który specjalizuje się w wytwarzaniu desek rozdzielczych i paneli drzwiowych. W Polsce posiadamy także ośrodek naukowo-badawczy w Grójcu pod Warszawą, w którym pracuje ponad 60 inżynierów.

Faurecia jest jednym ze światowych liderów w produkcji sześciu głównych modułów wyposażenia samochodowego, takich jak : siedzenia, kokpity, drzwi, wyciszenie pojazdu, moduły przednie, systemy wydechowe. Grupa zrealizowała w 2005 roku obroty rzędu 11 Md Euro. Faurecia jest obecna w 28 krajach i zatrudnia 60 000 osób w  160 zakładach produkcyjnych i centrach naukowo-badawczych. Faurecia jest notowana na Paryskiej Giełdzie Euronext Paris-Eurolist.

Przeczytaj także:

Nagrody dla Faurecii (2006-06-05)

Faurecia - rusza kolejna budowa! (2005-04-25)

 


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~podobnie 2006-08-07

kierownictwo VW jest podejrzane o przyjmowanie łapówek - takie lewe interesy zawsze świadczą źle o jednej i o drugiej stronie

~Tomek 2006-07-26

Ta sama Faurecia jest podejrzana o wręczanie łapówek osobom z kierownictwa koncernu VW w wysokości 600.000 do 800.000 Euro rocznie od 1998 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.