mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Faurecia rozwija działalność w Gorzowie Wlkp.

Faurecia rozwija działalność w Gorzowie Wlkp.

Ze względu na dynamiczny rozwój działalności oraz kolejne projekty nadchodzące ze strony producentów samochodowych grupa Faurecia podjęła decyzję o rozbudowie Faurecii Gorzów Sp. z o.o. Na obszarze Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w sąsiedztwie obecnej fabryki Faurecia, powstanie nowy zakład produkcyjny na nowej działce o powierzchni 6,4 ha.

Faurecia rozwija działalność w Gorzowie Wlkp.
Na nowy obiekt w pierwszej fazie inwestycji o całkowitej powierzchni 17 600 m2 będzie składała się hala produkcyjna o wielkości 14 500 m2, biura będące zewnętrzną częścią budynku oraz pomieszczenia techniczne.

Budowa obiektu rozpocznie się pod koniec czerwca, natomiast przewidywana data oddania budynku do użytkowania to grudzień 2011 r.

Do końca 2011 roku, w ramach nowego projektu Gorzów 2, spółka Faurecia Gorzów Sp z o.o. zamierza zatrudnić dodatkowo 50 osób kadry zarządzającej, które zostaną przeszkolone na potrzeby nowego zakładu produkcyjnego.

Faurecia Gorzów Sp z o.o. prowadzi działalność biznesową w KSSSE od sierpnia 2003 roku. Powierzchnia obecnego zakładu produkcyjnego wybudowanego na gruncie o wielkości 7 ha wynosi 28 500 m2. Firma zatrudnia obecnie 902 pracowników.

W Faurecii Gorzów powstają deski rozdzielcze i panele drzwiowe dla takich producentów samochodowych jak: Audi, Volvo, Opel, Ford, Mercedes Klasy S, Volkswagen.

Faurecia jest szóstym co do wielkości dostawcą wyposażenia samochodowego działającym w czterech kluczowych dziedzinach: fotele samochodowe, technologie kontroli emisji, oraz wewnętrzne i zewnętrzne systemy samochodowe. W 2010 roku wysokość całkowitej sprzedaży grupy wyniosła 13,8 miliardów euro. Faurecia zatrudnia 75 000 osób w 33 krajach, w 238 obiektach i 38 ośrodkach badawczo-rozwojowych. W Polsce Koncern Faurecia jest obecny od 1997 roku i działa w obrębie 5 firm: Faurecia Fotele Samochodowe Sp. z o.o. z siedzibą w Grójcu, Faurecia Wałbrzych Sp. z o.o., Faurecia Legnica Sp. z o.o. , Faurecia Gorzów Sp. z o.o., Faurecia R&D Center Sp. z o.o.

W ośmiu zlokalizowanych w Polsce fabrykach Faurecii  i jednym Centrum Naukowo-Badawczym  zatrudniamy łącznie 5657 osób. W polskich zakładach Faurecii produkowane są metalowe konstrukcje siedzeń, prowadnice, elementy oparć, zagłówki, podłokietniki, systemy pneumatyczne siedzeń, elementy wyciszenia pojazdu, deski rozdzielcze, panele drzwiowe oraz montowane są gotowe siedzenia. Klientami polskich zakładów Faurecii są najwięksi producenci samochodowi w tym: PSA Peugeot/Citroen, RSA, GM, Ford, VW, BMW, Mercedes, Audi, Toyota, Suzuki, Opel, Rolls-Roys, Bentley. Obroty Faurecii w Polsce za rok 2010 wyniosły 820 mln euro.

Podobne wiadomości:

Rozbudują polską fabrykę felg

Rozbudują polską fabrykę felg

Aktualności 2015-04-15

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Aktualności 2015-02-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.