mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Faurecia - rusza kolejna budowa!

Faurecia - rusza kolejna budowa!

W Jelczu-Laskowicach powstanie nowy zakład produkcyjny Faurecii. Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 16 mln euro. Będzie to już dziewiąty zakład francuskiego koncernu w Polsce, w którym pracę znajdzie kolejne 300 osób.

Faurecia, światowy producent wyposażenia samochodowego w Europie, rozpocznie w maju 2005r. budowę swego dziewiątego w Polsce zakładu produkcyjnego. Usytuowana na terenie WSSE " INVEST - PARK " w podstrefie Jelcz-Laskowice fabryka przeznaczona będzie do produkcji oparć i  poduszek z gąbki poliuretanowej do siedzeń samochodowych.

W marcu br. Faurecia  zakupiła działkę o łącznej powierzchni 4,0 ha. W maju planowany jest początek budowy. Uruchomienie pierwszej linii produkcyjnej jest przewidywane w  grudniu 2005 r., jednak inwestycja będzie kontynuowana do grudnia 2008r. Wówczas w zakładzie Faurecii w Jelczu - Laskowicach znajdzie zatrudnienie około 300 osób. Rozpoczęta w tych dniach  inwestycja przekroczy wartość 16  milionów euro.

Nowy zakład, o powierzchni 11 000 m2, zostanie wybudowany  w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej  "INVEST-PARK", gdzie istnieją cztery inne zakłady  produkcyjne Faurecii : zakład struktur, zakład mechanizmów, zakład zagłówków oraz budowana począwszy od stycznia br. fabryka montażu kompletnych foteli samochodowych. W sumie Faurecia  Wałbrzych Sp. z o o. zajmuje  powierzchnię 167 000 m2 i zatrudnia ponad 1400 osób.

Wizytówka:
Faurecia jest obecna w Polsce od 1997 roku  zatrudniając  ponad 3600 osób w naszym kraju. Zakłady produkcyjne Faurecii w Polsce znajdują się w czterech miejscowościach. Jest to: Grójec i Wałbrzych, - produkcja komponentów samochodowych,  Legnica - produkcja elementów wyciszenia pojazdu  oraz Gorzów Wielkopolski, który specjalizuje się w wytwarzaniu desek rozdzielczych i paneli drzwiowych.
Faurecia jest jednym ze światowych liderów w produkcji sześciu głównych modułów wyposażenia samochodowego, takich jak : siedzenia, kokpity, drzwi, wyciszenie pojazdu, moduły przednie, systemy wydechowe. Grupa zrealizowała w 2004 roku obroty rzędu 10,7 mld euro. Faurecia jest obecna w 28 krajach i zatrudnia 60 000 osób w  160 zakładach produkcyjnych i centrach naukowo-badawczych. Faurecia jest notowana na Paryskiej Giełdzie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.