Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Faurecia - rusza kolejna budowa!

Faurecia - rusza kolejna budowa!

W Jelczu-Laskowicach powstanie nowy zakład produkcyjny Faurecii. Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 16 mln euro. Będzie to już dziewiąty zakład francuskiego koncernu w Polsce, w którym pracę znajdzie kolejne 300 osób.

Faurecia - rusza kolejna budowa!

W marcu br. Faurecia  zakupiła działkę o łącznej powierzchni 4,0 ha. W maju planowany jest początek budowy. Uruchomienie pierwszej linii produkcyjnej jest przewidywane w  grudniu 2005 r., jednak inwestycja będzie kontynuowana do grudnia 2008r. Wówczas w zakładzie Faurecii w Jelczu - Laskowicach znajdzie zatrudnienie około 300 osób. Rozpoczęta w tych dniach  inwestycja przekroczy wartość 16  milionów euro.

Nowy zakład, o powierzchni 11 000 m2, zostanie wybudowany  w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej  "INVEST-PARK", gdzie istnieją cztery inne zakłady  produkcyjne Faurecii : zakład struktur, zakład mechanizmów, zakład zagłówków oraz budowana począwszy od stycznia br. fabryka montażu kompletnych foteli samochodowych. W sumie Faurecia  Wałbrzych Sp. z o o. zajmuje  powierzchnię 167 000 m2 i zatrudnia ponad 1400 osób.

Wizytówka:
Faurecia jest obecna w Polsce od 1997 roku  zatrudniając  ponad 3600 osób w naszym kraju. Zakłady produkcyjne Faurecii w Polsce znajdują się w czterech miejscowościach. Jest to: Grójec i Wałbrzych, - produkcja komponentów samochodowych,  Legnica - produkcja elementów wyciszenia pojazdu  oraz Gorzów Wielkopolski, który specjalizuje się w wytwarzaniu desek rozdzielczych i paneli drzwiowych.

TU zobacz pełną galerię Faurecia w Polsce


Faurecia jest jednym ze światowych liderów w produkcji sześciu głównych modułów wyposażenia samochodowego, takich jak : siedzenia, kokpity, drzwi, wyciszenie pojazdu, moduły przednie, systemy wydechowe. Grupa zrealizowała w 2004 roku obroty rzędu 10,7 mld euro. Faurecia jest obecna w 28 krajach i zatrudnia 60 000 osób w  160 zakładach produkcyjnych i centrach naukowo-badawczych. Faurecia jest notowana na Paryskiej Giełdzie.


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady A4

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady...

Polskie drogi 2016-03-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj