mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Felix Baumgartner: Czy wiecie że?

Felix Baumgartner: Czy wiecie że?

Wczoraj świat obserwował, jak człowiek po raz kolejny dokonuje historycznego wyczynu. Cały świat patrzył jak Austriak, Felix Baumgartner skacze z wysokości 39 km, by pobić cztery rekordy. Pewnie większość z Was nie wie o tym, że skoczek w 2005 roku odwiedził Polskę i wcielił się w nietypową rolę.

Felix Baumgartner: Czy wiecie że?
W 2005 roku Felix Baumgartner na zaproszenie Tomasza Kuchar wcielił się w nietypową jak na siebie rolę. Otóż Austriak wystartował w 43. Rajdzie Barbórka, jako kierowca rajdowy. Ekstremalny skoczek spadochronowy zasiadł za kierownicą specjalnie przygotowanego przez zespół PlayStation2 Rally Team Subaru Impreza.

W 43. Rajdzie Barbórka wygrał Leszek Kuzaj, a gość specjalny Felix Baumgartner w klasyfikacji generalnej został sklasyfikowany na 10. miejscu. Ciekawe czy Austriak przypuszczał wtedy, że siedem lat później przejdzie do historii jako pierwszy człowiek, który poprzez swobodne spadanie przekroczył barierę dźwięku. Baumgartner osiągnął prędkość 1342 km/h, czyli 1.24 Macha. Oprócz tego pobił jeszcze dwa rekordy - najwyższego załogowego lotu balonem ( 39 km) oraz o 8 km pobił rekord skoku ze spadochronem z najwyższej wysokości.

Nie ma wątpliwości, że to kolejny wielki wyczyn ludzkości. Parafrazując słowa Neila Amstronga można śmiało powiedzieć, że to mały skok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości.

Podobne wiadomości:

Rajdowa Skoda Fabia gotowa do walki

Rajdowa Skoda Fabia gotowa do walki

Aktualności 2015-04-17

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.