mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ferrari już z tytułem

Ferrari już z tytułem

Niemiec Michael Schumacher (Ferrari) wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Węgier na torze Hungaroring. Drugi był Brazylijczyk Rubens Barrichello (Ferrari), trzecie miejsce zajął Hiszpan Fernando Alonso (Renault).

GP Węgier był trzynastą tegoroczną eliminacją mistrzostw świata Formuły. Dwanaście z nich wygrał Schumacher, Niemiec nie triumfował tylko w GP Monaco. Michael Schumacher prowadził od startu do mety. Przez cały wyścig na drugiej pozycji jechał jego partner z drużyny Rubens Barrichello, który miał "bronić" Schumachera przed atakami kierowcy Renault Fernando Alonso i Jensona Buttona z teamu BAR- Honda, który przed startem zapowiadał, że marzy mu się na Węgrzech zwycięstwo.

"Wyścig udał się nam perfekcyjnie - powiedział na mecie Michael Schumacher. - Wygrać w takim stylu daje wielką satysfakcję. W końcówce jechałem spokojnie, miałem kilka sekund przewagi, nie chciałem ryzykować".

Trzecie miejsce wywalczył Hiszpan Fernando Alonso, który startował do wyścigu z piątego pola startowego. Na czwartej pozycji na mecie zameldował się Kolumbijczyk Juan Pablo Montoya (Williams-BMW), piąty był Jenson Button (BAR-Honda).

Startujący z trzeciego pola startowego Japończyk Takuma Sato (BAR- Honda) wyścig ukończył na szóstym miejscu ze stratą jednego okrążenia do zwycięzcy.

Pięciu kierowców nie dojechało do mety. Jako pierwszy, już na 13. okrążeniu zrezygnował z jazdy Fin Kimi Raikkonen (McLaren). Po nim Brazylijczyk Felipe Massa - Sauber (21 okrążenie), jego rodak Ricardo Zonta - Toyota (31 okrążenie), Włoch Jarno Trulli - Renault (41 okrążenie) i Włoch Giorgio Pantano - Jordan (48 okrążenie).

Klasyfikacja konstruktorów:
1. Ferrari 202 pkt (zapewniony tytuł mistrzowski)
9. Jordan 5
10. Minardi 1

Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!