mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ferrari odejdzie jeśli Formuła 1 się nie zmieni

Ferrari odejdzie jeśli Formuła 1 się nie zmieni

Szef Ferrari Luca di Montezemolo przestrzega, że jeśli Formuła 1 nie upora się z problemami i nie zmieni się odpowiednio, to w 2012 roku Ferrari może odejść z Formuły 1.

Ferrari odejdzie jeśli Formuła 1 się nie zmieni
Ferrari już w trakcie sezonu 2009 groziło odejściem z Formuły 1, a Luca di Montezemolo odgrywał kluczową rolę w negocjacjach podczas groźby rozłamu. Wtedy Ferrari nie zgadzało się na proponowane zmiany zasad i cięcia w budżetach zespołów. Bunt zespołów doprowadził do zmian we władzach FIA i wyniesienie Jeana Todta na fotel prezesa. W związku z tym Ferrari zdecydowało się wypełnić wygasający w 2012 roku kontrakt.

To może być jednak ostatni kontrakt Ferrari na starty w Formule 1. - Chcę żeby Formuła 1 rozwinęła się do 2012 roku. Jeśli nie, to poszukamy motywacji gdzie indziej - zapowiedział Montezemolo, który za wzór stawia wyścig Le Mans. - Byłem tam i byłem pod wrażeniem. Nie możemy pozwolić sobie na taki dystans pomiędzy kierowcami, a publicznością i prasą. Kiedyś w pit-stopie pełno było pięknych kobiet, a dziś to bardziej obóz koncentracyjny - twierdzi Montezemolo.

Montezemolo uważa, że Formuła 1 idzie w złą stronę. - Uważam, że to, że Felipe Massa nie może testować bolidu jest sprzeczne z naturą sportu. Kiedyś można było testować codziennie, a teraz nie można wcale. Musimy znaleźć równowagę - mówi Montezemolo, który zauważa też odpływ zespołów fabrycznych. - Zastąpienie zespołów fabrycznych zespołami, które niewiadomo czy będą gotowe i w jakiej formie wystartują nie jest najlepszym rozwiązaniem - mówi Montezemolo.

Szef Ferrari uważa także, że Formuła 1 jest zbyt mało widowiskowa i należy to zmienić. - Czy jest sens organizować wyścigi w Europie o 14 czy 15? Mecze piłkarskie organizowane są o 16-17 lub 20-21. Czy wyścig musi trwać dwie godziny? Może jest za długi - zastanawia się Montezemolo, który chce przyciągnąć do Formuły 1 jak najwięcej kibiców. Tu problemem jest ekskluzywność F1. - Czy bilety muszą być takie drogie? Dziś młody chłopak ze swoją dziewczyną mogą oblecieć świat za mniejsze pieniądze niż kosztuje bilet na Grand Prix Włoch - mówi Montezemolo, który spodziewa się dyskusji na temat drogi, którą ma podążać Formuła 1.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Formuła 1 Ferrari F1 Luca di Montezemolo

Podobne wiadomości:

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.