mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ferrari odejdzie jeśli Formuła 1 się nie zmieni

Ferrari odejdzie jeśli Formuła 1 się nie zmieni

Szef Ferrari Luca di Montezemolo przestrzega, że jeśli Formuła 1 nie upora się z problemami i nie zmieni się odpowiednio, to w 2012 roku Ferrari może odejść z Formuły 1.

Ferrari odejdzie jeśli Formuła 1 się nie zmieni
Ferrari już w trakcie sezonu 2009 groziło odejściem z Formuły 1, a Luca di Montezemolo odgrywał kluczową rolę w negocjacjach podczas groźby rozłamu. Wtedy Ferrari nie zgadzało się na proponowane zmiany zasad i cięcia w budżetach zespołów. Bunt zespołów doprowadził do zmian we władzach FIA i wyniesienie Jeana Todta na fotel prezesa. W związku z tym Ferrari zdecydowało się wypełnić wygasający w 2012 roku kontrakt.

To może być jednak ostatni kontrakt Ferrari na starty w Formule 1. - Chcę żeby Formuła 1 rozwinęła się do 2012 roku. Jeśli nie, to poszukamy motywacji gdzie indziej - zapowiedział Montezemolo, który za wzór stawia wyścig Le Mans. - Byłem tam i byłem pod wrażeniem. Nie możemy pozwolić sobie na taki dystans pomiędzy kierowcami, a publicznością i prasą. Kiedyś w pit-stopie pełno było pięknych kobiet, a dziś to bardziej obóz koncentracyjny - twierdzi Montezemolo.

Montezemolo uważa, że Formuła 1 idzie w złą stronę. - Uważam, że to, że Felipe Massa nie może testować bolidu jest sprzeczne z naturą sportu. Kiedyś można było testować codziennie, a teraz nie można wcale. Musimy znaleźć równowagę - mówi Montezemolo, który zauważa też odpływ zespołów fabrycznych. - Zastąpienie zespołów fabrycznych zespołami, które niewiadomo czy będą gotowe i w jakiej formie wystartują nie jest najlepszym rozwiązaniem - mówi Montezemolo.

Szef Ferrari uważa także, że Formuła 1 jest zbyt mało widowiskowa i należy to zmienić. - Czy jest sens organizować wyścigi w Europie o 14 czy 15? Mecze piłkarskie organizowane są o 16-17 lub 20-21. Czy wyścig musi trwać dwie godziny? Może jest za długi - zastanawia się Montezemolo, który chce przyciągnąć do Formuły 1 jak najwięcej kibiców. Tu problemem jest ekskluzywność F1. - Czy bilety muszą być takie drogie? Dziś młody chłopak ze swoją dziewczyną mogą oblecieć świat za mniejsze pieniądze niż kosztuje bilet na Grand Prix Włoch - mówi Montezemolo, który spodziewa się dyskusji na temat drogi, którą ma podążać Formuła 1.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Formuła 1 Ferrari F1 Luca di Montezemolo

Podobne wiadomości:

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

Ferrari California – 40 koni więcej

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.