Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ferrari z oponami Goodyear

Ferrari z oponami Goodyear

Jednym z ciekawszych wydarzeń tegorocznego salonu w Paryżu była prezentacja nowego Ferrari F430, następcy modelu 360 Modena, który został wyposażony w wyjątkowe opony typu Runflat – Goodyear Eagle F1 EMT.

Ferrari z oponami Goodyear

Technologia zwiększonej mobilności EMT (ang. Extended Mobility Technology) pozwala na zwiększenie przyczepności opony z jednoczesnym zachowaniem wysokich osiągów i spełnieniem wymogów bezpieczeństwa. Nowy model Ferrari F430 będzie zaopatrzony w opony Goodyear w następującym układzie: Goodyear Eagle F1 GS-D3 EMT 225/35ZR19 z przodu oraz Goodyear Eagle F1 GS-D3 EMT 285/35ZR19 z tyłu.
 
Opony Goodyear Eagle F1, wielokrotnie nagradzane, idealnie wpasowują się w najnowsze dzieło Ferrari. Z silnikiem V8 o pojemności 4300 cm3 oraz mocy 490 KM, nowe F430 przyspiesza do "setki" ze startu zatrzymanego w cztery sekundy i rozwija maksymalną prędkość ponad 315 km/h.

Samochód zaopatrzony w opony Goodyear Runflat może zupełnie bezpiecznie jechać nawet po przebiciu opon i w przypadku całkowitej utraty ciśnienia. Ściany opony zostały stworzone z nowoczesnego, wzmocnionego kauczuku, który wytrzymuje ciężar samochodu nawet, gdy opona zupełnie straci powietrze.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: opony Ferrari opony Goodyear

Podobne wiadomości:

Ferrari F12 od Bengala Design

Ferrari F12 od Bengala Design

Samochody luksusowe 2016-10-13

Ferrari pracuje nad nowym flagowcem

Ferrari pracuje nad nowym flagowcem

Samochody luksusowe 2016-08-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków
Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków
Wykonawca odcinka drogi ekspresowej S8 w woj. mazowieckim po wydaniu zgody przystąpił do prac na odcinku Przeszkoda – Paszków. W ramach tej inwestycji droga a Radziejowic do Paszkowa zostanie rozbudowana do parametrów trasy ekspresowej.