mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ferrari z oponami Goodyear

Ferrari z oponami Goodyear

Jednym z ciekawszych wydarzeń tegorocznego salonu w Paryżu była prezentacja nowego Ferrari F430, następcy modelu 360 Modena, który został wyposażony w wyjątkowe opony typu Runflat – Goodyear Eagle F1 EMT.

Ferrari z oponami Goodyear

Technologia zwiększonej mobilności EMT (ang. Extended Mobility Technology) pozwala na zwiększenie przyczepności opony z jednoczesnym zachowaniem wysokich osiągów i spełnieniem wymogów bezpieczeństwa. Nowy model Ferrari F430 będzie zaopatrzony w opony Goodyear w następującym układzie: Goodyear Eagle F1 GS-D3 EMT 225/35ZR19 z przodu oraz Goodyear Eagle F1 GS-D3 EMT 285/35ZR19 z tyłu.
 
Opony Goodyear Eagle F1, wielokrotnie nagradzane, idealnie wpasowują się w najnowsze dzieło Ferrari. Z silnikiem V8 o pojemności 4300 cm3 oraz mocy 490 KM, nowe F430 przyspiesza do "setki" ze startu zatrzymanego w cztery sekundy i rozwija maksymalną prędkość ponad 315 km/h.

Samochód zaopatrzony w opony Goodyear Runflat może zupełnie bezpiecznie jechać nawet po przebiciu opon i w przypadku całkowitej utraty ciśnienia. Ściany opony zostały stworzone z nowoczesnego, wzmocnionego kauczuku, który wytrzymuje ciężar samochodu nawet, gdy opona zupełnie straci powietrze.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: opony Ferrari opony Goodyear

Podobne wiadomości:

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.