mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat 500 oceniony w USA

Fiat 500 oceniony w USA

500-setka otrzymała najwyższe noty w testach bezpieczeństwa amerykańskiego Instytutu Ubezpieczeniowego (IIHS). Najwyższa ocena jaką dostał miejski model Fiata jest "dobra".

Fiat 500 oceniony  w USA
Fiat 500 otrzymał najwyższą notę w testach zderzeniowych czołowych, bocznych, tylnych i dachowania. Badania zostały przeprowadzone przez Instytut Ubezpieczeniowy Bezpieczeństwa Drogowego (Institute for Highway Safety). Dzięki temu "pięćsetka" otrzymała tytuł Top Safety Pick 2011(Najbardizej Bezpieczny Wybór 2011).

Amerykański Instytut testuje auta by określić poziom bezpieczeństwa pasażerów podczas zderzenia czołowego i bocznego oraz podczas dachowania i przy uderzeniu w tył. IIHS ocenia siedzenia i zagłówki pod względem ochrony przed uszkodzeniami szyjnego odcinka kręgosłupa. Obecność systemu ESP w podstawowym wyposażeniu to warunek uzyskania najwyższej oceny. Fiat 500 przeznaczony na rynek amerykański wyposażony jest w siedem seryjnie montowanych poduszek powietrznych (dwie przednie, dwie kurtyny boczne, dwie poduszki boczne oraz jedna chroniąca kolana). Auto również jest wyposażone w inteligentne zagłówki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat 500
Fiat 500
Cena podstawowa już od: 43 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. hatchback-3dr. van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat 500 Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat 500

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Aktualności 2016-11-23

Komentuj:

~radush 2011-11-08

Proszę o pozostawienie tylko jednego komentarza, ponieważ przez jakiś błąd dodało go 4 razy.

~radush 2011-11-08

Zadziwiające jest to, że Fiat potrafił tak zaprojektować tak mały i niepozorny samochód jakim jest 500 w taki sposób, aby dorównywał on w kwestii bezpieczeństwa innym, dużo większym modelom. Jest to powód do dumy, bo zapewne niejeden z nas zastanawiał się czy małe, typowo miejskie samochody mogą być bezpieczne na trasie. I oto Fiat dał nam tak wspaniałą i wymowną odpowiedź w postaci pięćsetki. Nic tylko gratulować ogromnego sukcesu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i wyposażenie
Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i wyposażenie
Europejska premiera nowego Opla Insignia odbędzie się już za dwa tygodnie w Genewie, a tymczasem klienci w Polsce mogą już zamawiać topowy model w autoryzowanych salonach w całym kraju.
Odgadnij model Odgadnij model