Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat 500 oceniony w USA

Fiat 500 oceniony w USA

500-setka otrzymała najwyższe noty w testach bezpieczeństwa amerykańskiego Instytutu Ubezpieczeniowego (IIHS). Najwyższa ocena jaką dostał miejski model Fiata jest "dobra".

Fiat 500 oceniony  w USA
Fiat 500 otrzymał najwyższą notę w testach zderzeniowych czołowych, bocznych, tylnych i dachowania. Badania zostały przeprowadzone przez Instytut Ubezpieczeniowy Bezpieczeństwa Drogowego (Institute for Highway Safety). Dzięki temu "pięćsetka" otrzymała tytuł Top Safety Pick 2011(Najbardizej Bezpieczny Wybór 2011).

Amerykański Instytut testuje auta by określić poziom bezpieczeństwa pasażerów podczas zderzenia czołowego i bocznego oraz podczas dachowania i przy uderzeniu w tył. IIHS ocenia siedzenia i zagłówki pod względem ochrony przed uszkodzeniami szyjnego odcinka kręgosłupa. Obecność systemu ESP w podstawowym wyposażeniu to warunek uzyskania najwyższej oceny. Fiat 500 przeznaczony na rynek amerykański wyposażony jest w siedem seryjnie montowanych poduszek powietrznych (dwie przednie, dwie kurtyny boczne, dwie poduszki boczne oraz jedna chroniąca kolana). Auto również jest wyposażone w inteligentne zagłówki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat 500
Fiat 500
Cena podstawowa już od: 43 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. hatchback-3dr. van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat 500 Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat 500

Podobne wiadomości:

Fiat Fullback - ceny na polskim rynku

Fiat Fullback - ceny na polskim rynku

Aktualności 2016-06-06

Fiat 124 Spider - ile kosztuje włoski roadster?

Fiat 124 Spider - ile kosztuje włoski...

Premiery 2016-04-20

Komentuj:

~radush 2011-11-08

Proszę o pozostawienie tylko jednego komentarza, ponieważ przez jakiś błąd dodało go 4 razy.

~radush 2011-11-08

Zadziwiające jest to, że Fiat potrafił tak zaprojektować tak mały i niepozorny samochód jakim jest 500 w taki sposób, aby dorównywał on w kwestii bezpieczeństwa innym, dużo większym modelom. Jest to powód do dumy, bo zapewne niejeden z nas zastanawiał się czy małe, typowo miejskie samochody mogą być bezpieczne na trasie. I oto Fiat dał nam tak wspaniałą i wymowną odpowiedź w postaci pięćsetki. Nic tylko gratulować ogromnego sukcesu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wycofuje Model X 60D
Tesla wycofuje Model X 60D
Po kilku miesiącach od premiery Tesla wycofuje najtańszą wersję crossovera. Model X 60D nie jest już dostępny w cenniku, a tym samym cena podstawowego modelu wzrosła o 10 tys. dolarów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj