mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat 500 znowu nagrodzony

Fiat 500 znowu nagrodzony

Nowy Fiat 500 zdobył prestiżową nagrodę "EuroCarBody 2007", jedne z najbardziej prestiżowych światowych wyróżnień w kategorii karoserii (nadwozia).

Fiat 500 znowu nagrodzony

Forum, zorganizowane po raz dziewiąty przez "Automotive Circle International”, miało miejsce w Bad Nauheim koło Frankfurtu w dniach 16-18 października. Wzięło w nim udział około 600 ekspertów reprezentujących 15 międzynarodowych marek samochodowych. Fiat 500 – jedyny reprezentant segmentu A – uzyskał 38,33 punktów na 50 możliwych. W ten sposób “mały” Fiat pokonał aż 11 konkurentów z Japonii, Stanów Zjednoczonych, Europy i Rosji. Kolejne miejsca za 500-tką zdobyły Renault Laguna oraz Mercedes klasa C.

Szczególnie eksperci docenili znaczenie innowacyjnego nadwozia w zdobyciu pięciu gwiazdek Euro NCAP (otrzymując ponad 35 punktów) oraz w uzyskaniu klasy 11 w ocenie "Uderzenie". To swoisty rekord, plasujący Fiata 500 na szczycie segmentu pod względem bezpieczeństwa, tym bardziej niezwykły, że osiągnięty przez auto o długości zaledwie 3,5m. 

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy producenci samochodów, zgłaszając maksimum dwa modele dla każdej marki. Wymogiem jest, aby były to samochody seryjne wyprodukowane w ciągu 12 miesięcy od oficjalnej premiery rynkowej. Podczas głosowania finalnego nadwozia muszą być wyeksponowane w sposób umożliwiający ich wnikliwą analizę w trakcie prezentacji i dyskusji. Są oceniane na podstawie 23 kryteriów zebranych w 5 obszarach: rozwój i zastosowanie materiałów innowacyjnych; innowacyjne rozwiązania rozwojowo-projektowe; nowe koncepcje zastosowane w procesie produkcji przemysłowej;  wartości  istotne dla klienta, takie jak: bezpieczeństwo, ergonomia, komfort akustyczny, jakość; i wreszcie, kompleksowość, i jakość prezentacji wymaganych elementów technicznych i technologicznych.

Już w listopadzie Fiat 500 stanie przed szansą zdobycia kolejnego prestiżowego wyróżnienia - tytułu Car of the Year. Zwycięzca tego konkursu zostanie ogłoszony 19 listopada, a z pewnością spore szanse ma i Fiat 500.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat 500
Fiat 500
Cena podstawowa już od: 43 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. hatchback-3dr. van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat 500 Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat 500

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Aktualności 2016-11-23

Komentuj:

~jacek 2008-04-16

A no własnie. Dobrze, ze przeceniaja , bo ludzie juz na allegro zaczeli kupowąć! Bezsens, i do tego ryzykowny! Lepiej z salonu kupić po obiżonej cenie. fiata 500 tez obejmuje ta wyprzedarz?! :)

~Bravura 2008-04-15

Moze bezcenem tgo bym nie nazwał, ale faktycznie kilka tysiakow tansze sa auta, co jak na 500tkę stanowi spory % calosci. A autko faktycznie swietnie sie prowadzi. Milosnikom tej klasy mozna polecac.

~Bravura 2008-04-15

Moze bezcenem tgo bym nie nazwał, ale faktycznie kilka tysiakow tansze sa auta, co jak na 500tkę stanowi spory % calosci. A autko faktycznie swietnie sie prowadzi. Milosnikom tej klasy mozna polecac.

~radziu 2008-04-15

No i swietnie! Ciesze sie, bo sam jezdzilem fiatem. Tera zfajna akcja jest, bo wyprzedaja modela z 2007 roku. Ponoc ok 400 modeli im zostało za"bezcen"

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.