mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Auto Poland liderem inwestycji na badania i rozwój w Polsce

Fiat Auto Poland liderem inwestycji na badania i rozwój w Polsce

Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk (INE PAN) opublikował Raport o Największych Inwestorach w Badania i Rozwój w Polsce w 2012 roku. W tym prestiżowym rankingu Fiat Auto Poland zdecydowanie zajął pierwsze miejsce przed Grupą Bumar i Asseco Poland.

Fiat Auto Poland liderem inwestycji na badania i rozwój w Polsce
Poniżej zestawienie czołówki rankingu:
1.    Fiat Auto Poland    -    291 890 000 zł
2.    Grupa BUMAR       -   133 818 000 zł
3.    ASSECO Poland    -   114 041 000 zł.

Raport opracowany przez Sieć Naukową MSN INE PAN obejmuje 795 przedsiębiorstw i jest to jedyne takie zestawienie/opracowanie w Polsce.

Fiat Auto Poland przewodzi w tym Rankingu przez ostatnie cztery lata. Inwestycje w badania i rozwój stanowią w Fiat Auto Poland bardzo ważny czynnik wzrostu konkurencyjności i jakości produkowanych w tyskiej fabryce Fiata samochodów, obniżeniu kosztów produkcji i świadczonych usług w obszarze handlu.

Zakład w Tychach to największa fabryka w Grupie Fiata w Europie. W ostatnich pięciu latach w tyskim zakładzie Fiata została uruchomiona produkcja czterech nowych modeli samochodów: Fiat 500; Abarth 500; Ford KA i Lancia Ypsilon.

Zakład w Tychach zalicza się do najlepszych w światowym przemyśle samochodowym (szczyci się certyfikatem SILVER LEVEL i posiada prawo do prestiżowego tytułu przedsiębiorstw „World Class Manufacturing", tj. posiadających i stosujących najlepsze i najskuteczniejsze metody zarządzania systemem produkcyjnym w skali światowej - otrzymanym od zagranicznych audytorów).

Fiat Auto Poland stale współpracuje z najlepszymi uczelniami technicznymi w kraju: Politechniką Warszawską; Politechniką Śląską i Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Auto Poland

Podobne wiadomości:

Wspaniałe rekordy prędkości Fiata 125p: to...

auto motor i sport 0000-00-00

Jaki jest najlepszy sposób na uczczenie historycznych rekordów ustanowionych przez polskich kierowców w polskim samochodzie? Próba pobicia kolejnych!

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.