mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Auto Poland: pół miliona aut w tym roku

Fiat Auto Poland: pół miliona aut w tym roku

Na przekór kryzysowi W tyskich zakladach Fiat Auto Poland produkuje się ponad 2100 samochodów dziennie, o około 100 sztuk niż w najlepszych miesiącach ubiegłego roku. Na ten rok władze FAP zapowiadają, że produkcja na poziomie pół miliona pojazdów to minimum.

Fiat Auto Poland: pół miliona aut w tym roku
Jeszcze w styczniu Fiat zakładał, że dobrze byłoby, gdyby w 2009 r. tyską fabrykę opuściło tyle aut, ile w ubiegłym (492,9 tys.). Podkreślano asekuracyjnie, że produkcja będzie dostosowywana do wielkości zamówień. Tyle że wtedy w grę wchodziły głównie obawy o spadki. Wyniki produkcji w marcu pozwoliły jednak Fiatowi pozytywniej myśleć o przyszłości. Z tyskiej fabryki wyjechało 48,7 tys. aut marki Fiat, wobec 40,2 tys. w marcu 2008 r. W tej liczbie większość będą stanowiły oczywiście fiaty. Głównie dwa: Panda — lokomotywa produkcji już od kilku lat, oraz „500” — lubiana szczególnie przez Włochów. Do tego dochodzi produkowana tu przez amerykańskiego Forda nowa wersja modelu Ka - informuje "Puls Biznesu".

Powodem boomu w tyskiej fabryce jest zapewne antykryzysowa polityka rządu niemieckiego, który dla pobudzenia branży motoryzacyjnej wprowadził dopłatę wysokości 2500  EUR dla kupujących nowe auto i oddających na złom minimum 9-letni pojazd. W Niemczech rozpoczął się prawdziwy szał zakupów. Zyskali na tym głównie producenci małych aut.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.