mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Auto Poland: pół miliona aut w tym roku

Fiat Auto Poland: pół miliona aut w tym roku

Na przekór kryzysowi W tyskich zakladach Fiat Auto Poland produkuje się ponad 2100 samochodów dziennie, o około 100 sztuk niż w najlepszych miesiącach ubiegłego roku. Na ten rok władze FAP zapowiadają, że produkcja na poziomie pół miliona pojazdów to minimum.

Fiat Auto Poland: pół miliona aut w tym roku
Jeszcze w styczniu Fiat zakładał, że dobrze byłoby, gdyby w 2009 r. tyską fabrykę opuściło tyle aut, ile w ubiegłym (492,9 tys.). Podkreślano asekuracyjnie, że produkcja będzie dostosowywana do wielkości zamówień. Tyle że wtedy w grę wchodziły głównie obawy o spadki. Wyniki produkcji w marcu pozwoliły jednak Fiatowi pozytywniej myśleć o przyszłości. Z tyskiej fabryki wyjechało 48,7 tys. aut marki Fiat, wobec 40,2 tys. w marcu 2008 r. W tej liczbie większość będą stanowiły oczywiście fiaty. Głównie dwa: Panda — lokomotywa produkcji już od kilku lat, oraz „500” — lubiana szczególnie przez Włochów. Do tego dochodzi produkowana tu przez amerykańskiego Forda nowa wersja modelu Ka - informuje "Puls Biznesu".

Powodem boomu w tyskiej fabryce jest zapewne antykryzysowa polityka rządu niemieckiego, który dla pobudzenia branży motoryzacyjnej wprowadził dopłatę wysokości 2500  EUR dla kupujących nowe auto i oddających na złom minimum 9-letni pojazd. W Niemczech rozpoczął się prawdziwy szał zakupów. Zyskali na tym głównie producenci małych aut.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando