mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Auto Poland trzecim największym eksporterem

Fiat Auto Poland trzecim największym eksporterem

Fiat Auto Poland został nagrodzony tytułem „Dobra Firma 2013" w konkursie organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita". Kapituła nagrody „Dobra Firma" doceniła znakomite wyniki eksportowe tyskiej fabryki Fiata w ciągu kolejnych analizowanych lat.

Fiat Auto Poland trzecim największym eksporterem
Wyróżnionym firmom nagrody „Dobra Firma 2013" zostały wręczone 2 grudnia b.r. podczas uroczystości zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą" wspólnie z Ministerstwem Gospodarki. Wyboru efektywnych  Spółek dokonała kapituła nagrody pod przewodnictwem Wicepremiera i Ministra Gospodarki, pana Janusza Piechocińskiego.

W opublikowanym rankingu Fiat Auto Poland zajął  trzecie miejsce, za PKN Orlen i KGHM Lubin.

Fiat Auto Poland, od lat jest jednym z największych eksporterów i największym eksporterem w branży motoryzacyjnej w Polsce oraz ważnym przedsiębiorstwem w polskiej gospodarce. Tylko w roku 2012  przychody Fiat Auto Poland  z eksportu wyniosły 12,6 mld złotych, a 288 626 samochodów trafiło na rynki 65 krajów świata.  Eksport stanowił 98,2 proc. wyprodukowanych przez spółkę w 2012 roku samochodów marki Fiat, Abarth, Lancia.
Tematy w artykule: produkcja samochodow slaskie

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Hq-Aero-Dynamic_p 2014-01-08

Ciekawi mnie jakie jest zdanie Użytkowników na forum odnoście tego czy Fiat rzeczywiście zasłużył na takie wyrożnienie i jeśli tak to dlaczego. temat bardzo interesujący i kontrowersyjny.

~olo 2013-12-16

skąd to foto, pracuje na lakierni. Gościu za czerwoną Pandą powiesił się 5 lat temu ten drugi już od dawna tam nie pracuje - wy Pajace. Fiat w 2013 roku zwolnił 1450 osób i jest "dobrą firmą roku 2013" !!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech