mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Auto Poland trzecim największym eksporterem

Fiat Auto Poland trzecim największym eksporterem

Fiat Auto Poland został nagrodzony tytułem „Dobra Firma 2013" w konkursie organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita". Kapituła nagrody „Dobra Firma" doceniła znakomite wyniki eksportowe tyskiej fabryki Fiata w ciągu kolejnych analizowanych lat.

Fiat Auto Poland trzecim największym eksporterem
Wyróżnionym firmom nagrody „Dobra Firma 2013" zostały wręczone 2 grudnia b.r. podczas uroczystości zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą" wspólnie z Ministerstwem Gospodarki. Wyboru efektywnych  Spółek dokonała kapituła nagrody pod przewodnictwem Wicepremiera i Ministra Gospodarki, pana Janusza Piechocińskiego.

W opublikowanym rankingu Fiat Auto Poland zajął  trzecie miejsce, za PKN Orlen i KGHM Lubin.

Fiat Auto Poland, od lat jest jednym z największych eksporterów i największym eksporterem w branży motoryzacyjnej w Polsce oraz ważnym przedsiębiorstwem w polskiej gospodarce. Tylko w roku 2012  przychody Fiat Auto Poland  z eksportu wyniosły 12,6 mld złotych, a 288 626 samochodów trafiło na rynki 65 krajów świata.  Eksport stanowił 98,2 proc. wyprodukowanych przez spółkę w 2012 roku samochodów marki Fiat, Abarth, Lancia.
Tematy w artykule: produkcja samochodow slaskie

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Hq-Aero-Dynamic_p 2014-01-08

Ciekawi mnie jakie jest zdanie Użytkowników na forum odnoście tego czy Fiat rzeczywiście zasłużył na takie wyrożnienie i jeśli tak to dlaczego. temat bardzo interesujący i kontrowersyjny.

~olo 2013-12-16

skąd to foto, pracuje na lakierni. Gościu za czerwoną Pandą powiesił się 5 lat temu ten drugi już od dawna tam nie pracuje - wy Pajace. Fiat w 2013 roku zwolnił 1450 osób i jest "dobrą firmą roku 2013" !!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.