mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Auto Poland wart prawie 11 mld zł

Fiat Auto Poland wart prawie 11 mld zł

Działająca na polskim rynku firma Fiat Auto Poland została wybrana najbardziej wartościową firmą wśród przedsiębiorstw przemysłu motoryzacyjnego w Polsce.

Fiat Auto Poland wart prawie 11 mld zł
Fiat Auto Poland zajął pierwsze miejsce w rankingu 100 Najcenniejszych Firm w Polsce w roku 2009 w branży motoryzacyjnej organizowanym przez redakcję Newsweek Polska oraz firmę konsultingową A.T.Kearney. Wartość Fiat Auto Poland - najcenniejszego przedsiębiorstwa w branży motoryzacyjnej – eksperci wycenili na 10.899.000.000 zł.

W uroczystej gali wziął udział prezes zarządu Fiat Auto Poland, Enrico Pavoni, który otrzymał pamiątkowy dyplom. Prezes Pavoni podziękował za wyróżnienie, które odbiera w imieniu własnym oraz kierownictwa i pracowników firmy, i w swoim wystąpieniu podkreślił, że obecna pozycja Fiat Auto Poland w polskiej gospodarce została osiągnięta dzięki dobremu projektowaniu samochodów (zarówno Panda jak i 500 otrzymały prestiżowe tytuły Car of the Year), bardzo nowoczesnym technologiom i profesjonalnej kadrze. To dzięki ich umiejętnościom i poczynionym inwestycjom – samochody produkowane w Fiat Auto Poland są tak cenione przez klientów.

Ubiegły rok był rekordowy w historii fabryki i będzie trudny do powtórzenia, chociaż początek tego roku był dobry, z 12-15% wzrostem produkcji. Przypomnijmy że Fiat Auto Poland wyprodukował w ub. roku rekordową liczbę 605.797 samochodów, z tego 97,3 proc. na eksport i na koniec roku zatrudniał 6.422 pracowników. Przychody ze sprzedaży zamknęły się kwotą 19,55 mld  zł., a wartość eksportu wyniosła 14,85 mld zł.

Produkowane w tyskim zakładzie Fiata samochody jak Fiat 500 czy Fiat Panda jeżdżą po drogach 68 państw na świecie, a w rankingach jakości, niezawodności i ekonomii w eksploatacji zajmują czołowe miejsca w swojej klasie.
 
Zakład w Tychach zalicza się do najlepszych w światowym przemyśle samochodowym (m.in. w lipcu 2009 roku tyski zakład otrzymał prawo do prestiżowego tytułu przedsiębiorstw "Word Class Manufacturing", tj. posiadających i stosujących najlepsze i najskuteczniejsze metody zarządzania systemem produkcji w skali światowej). Fiat Auto Poland jest największym przedsiębiorstwem przemysłu motoryzacyjnego w kraju i największym eksporterem w polskiej gospodarce.

W badaniu analizowano spółki wyróżniające się wielkością przychodów, zyskownością lub uznawane przez Polaków za cenione marki. O poszczególnych firmach zebrano wszelkie dostępne informacje – zarówno finansowe, jak i strategiczne. Na tej podstawie dokonano wyceny. Jej metodę określa jakość i dostępność danych. Ich komplet pozwalał na wycenę metodą DCF (zdyskontowanych przepływów gotówkowych), uznaną przez praktyków i teoretyków za najlepszą. Wg niej o wartości spółki decyduje jej zdolność do generowania w przyszłości gotówki.

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando