mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Bravo jako crossover

Fiat Bravo jako crossover

W 2009 roku Fiat przedstawi nową wersję nadwoziową modelu Bravo. Włoski producent zamierza powalczyć o rynek kompaktowych modeli crossover z VW Tiguanem, Toyotą RAV4 i spółką wprowadzając do sprzedaży Bravo Cross.

Fiat Bravo jako crossover
Zwiększony prześwit i nowy, bardziej terenowy wygląd Bravo to znaki rozpoznawcze nowej wersji Bravo Cross, którego cała sylwetka powędrowała w stronę kombi. Od strony technicznej w nowym pseudo-terenowym modelu przeważać mają rozwiązania matczynego koncernu, w przeciwieństwie do modelu Sidici, którego konstrukcja bazuje na Suzuki SX4.

Skąd więc włoski producent zamierza pozyskać napęd 4x4? Z nowej generacji Lancii Delta HPE, której debiut zapowiedziano już na lato 2008 roku. W porównaniu z Lancią ulegnie on jednak drobnym modyfikacjom. Paleta silników będzie także „fiatowska”. Za ciekawostkę można uznać informację o montażu w Bravo Cross silnika wysokoprężnego z podwójnym doładowaniem.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Bravo Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Bravo

Podobne wiadomości:

Fiat 500 i spółka z wadliwymi hamulcami

Fiat 500 i spółka z wadliwymi hamulcami

Aktualności 2007-12-07

"Nie" dla współpracy Mercedesa z Fiatem

Aktualności 2007-11-27

Komentuj:

~wszystkiego dowiesz się... 2009-05-23

zobacz fiatbravoklub.pl

~robert 2008-08-11

mam zamiar kupic bravo 105disla proszę o pomoc czy warto.

~jas 2008-07-24

nie no... Dodge to dopiero firma robiąca wrażenie.... :) przeciez to gorsza odmiana Chryslera..

~Piotr 2008-06-30

No nie wiem, czy aby na pewno można to cudo zaliczyć do klasy crossover, tym bardziej, że to Fiat. Prawdziwy crossover musi robić wrażenie, np.: Dodge Journey na mnie zrobił bardzo dobre. Zarówno pod względem ceny, jak i wyposażenia...

~MarOO 2008-01-08

Do T-JET - to nie nawet tak że z tych samych części - więcej!!! To VW będzie produkować silniki z techniką common-rail wymyśloną i dopieszczoną do perfekcji przez FIATA. To opel bierze już od dawna silniki od FIATA, to Mercedes zwraca się do FIATA z pomoca w opracowaniu małego samochodu!!! Opinia o fiacie pokutuje z czasów zdezelowanych 126p, licencyjnych 125 i innych starych z czasów gdy obywatela stać było tylko na takie - bo włoskie wtedy można było kupić a niemiec uważany był za luksus dla nielicznych - stąd takie opinie które dalej sie ciągną. A że mała 500tka wygrała w NCAP nawet przed dużym BMW - co Wy na to???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.