mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Bravo jako crossover

Fiat Bravo jako crossover

W 2009 roku Fiat przedstawi nową wersję nadwoziową modelu Bravo. Włoski producent zamierza powalczyć o rynek kompaktowych modeli crossover z VW Tiguanem, Toyotą RAV4 i spółką wprowadzając do sprzedaży Bravo Cross.

Fiat Bravo jako crossover
Zwiększony prześwit i nowy, bardziej terenowy wygląd Bravo to znaki rozpoznawcze nowej wersji Bravo Cross, którego cała sylwetka powędrowała w stronę kombi. Od strony technicznej w nowym pseudo-terenowym modelu przeważać mają rozwiązania matczynego koncernu, w przeciwieństwie do modelu Sidici, którego konstrukcja bazuje na Suzuki SX4.

Skąd więc włoski producent zamierza pozyskać napęd 4x4? Z nowej generacji Lancii Delta HPE, której debiut zapowiedziano już na lato 2008 roku. W porównaniu z Lancią ulegnie on jednak drobnym modyfikacjom. Paleta silników będzie także „fiatowska”. Za ciekawostkę można uznać informację o montażu w Bravo Cross silnika wysokoprężnego z podwójnym doładowaniem.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Bravo Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Bravo

Podobne wiadomości:

"Nie" dla współpracy Mercedesa z Fiatem

Aktualności 2007-11-27

Mini silniki Fiata

Mini silniki Fiata

Technika 2008-01-07

Aktualne tendencje rynkowe sprawiły, że obecnie nie ma dostępnych zbyt wiele samochodów, które zostały wyposażone w silniki o pojemności mniejszej niż 1.000 cm3. To się jednak zmieni po ofensywie silnikowej, jaką ma zamiar przeprowadzić Fiat.

Komentuj:

~wszystkiego dowiesz się... 2009-05-23

zobacz fiatbravoklub.pl

~robert 2008-08-11

mam zamiar kupic bravo 105disla proszę o pomoc czy warto.

~jas 2008-07-24

nie no... Dodge to dopiero firma robiąca wrażenie.... :) przeciez to gorsza odmiana Chryslera..

~Piotr 2008-06-30

No nie wiem, czy aby na pewno można to cudo zaliczyć do klasy crossover, tym bardziej, że to Fiat. Prawdziwy crossover musi robić wrażenie, np.: Dodge Journey na mnie zrobił bardzo dobre. Zarówno pod względem ceny, jak i wyposażenia...

~MarOO 2008-01-08

Do T-JET - to nie nawet tak że z tych samych części - więcej!!! To VW będzie produkować silniki z techniką common-rail wymyśloną i dopieszczoną do perfekcji przez FIATA. To opel bierze już od dawna silniki od FIATA, to Mercedes zwraca się do FIATA z pomoca w opracowaniu małego samochodu!!! Opinia o fiacie pokutuje z czasów zdezelowanych 126p, licencyjnych 125 i innych starych z czasów gdy obywatela stać było tylko na takie - bo włoskie wtedy można było kupić a niemiec uważany był za luksus dla nielicznych - stąd takie opinie które dalej sie ciągną. A że mała 500tka wygrała w NCAP nawet przed dużym BMW - co Wy na to???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.