mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat-Chrysler w Tour de Pologne

Fiat-Chrysler w Tour de Pologne

50 samochodów Grupy Fiat-Chrysler będzie wspomagać tegoroczną edycję wyścigu Tour de Pologne, który startuje już 3 sierpnia. Oficjalnym autem wyścigu jest Fiat 500L Trekking, który jednocześnie będzie główną nagrodą dla zwycięzcy.

Fiat-Chrysler w Tour de Pologne
Wcześniej Fiat, obecnie Fiat-Chrysler, już po raz 22. jest oficjalnym partnerem tego najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce. W tym roku w ramach współpracy Grupa Fiat-Chrysler ponownie przekaże organizatorowi do obsługi wyścigu 50 samochodów, które będą służyły do zabezpieczenia trasy prowadzącej z Gdańska do Krakowa, z przejazdem przez Tatry Wysokie. Oficjalnym samochodem polskich zmagań z cyklu UCI ProTour World Tour, a także nagrodą główną dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej 71. Tour de Pologne jest Fiat 500L Trekking.

Tegoroczna, 71. edycja wyścigu startuje 3 sierpnia spod bramy Stoczni Gdańskiej i potrwa przez siedem dni. Na liście startowej znalazło się wielu liczących się kolarzy, w tym m.in. zwycięzca 14. etapu tegorocznego Tour de France Rafał Majka, który rok temu w naszym narodowym wyścigu zajął czwarte miejsce. Na trasie 71. Tour de Pologne czeka na kolarzy m.in. 226-kilometrowy etap z Torunia do Warszawy, przeprawa na słowacką część malowniczych Tatr Wysokich czy rywalizacja o zwycięstwo na wyczerpującej „ścianie Bukovina", czyli podjeździe pod Gliczarów. O końcowej klasyfikacji może zaważyć "czasówka", która rozegra się 9 sierpnia w Krakowie.

Samochody Grupy Fiat-Chrysler będą wykorzystywane przy kluczowych zadaniach logistycznych podczas TdP - od ustawiania i zabezpieczania przeszło 1200-kilometrowej trasy, przez prowadzenie peletonu, po transport organizatorów, sędziów czy przedstawicieli mediów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat 500
Fiat 500
Cena podstawowa już od: 43 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. hatchback-3dr. van-5dr.

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Aktualności 2016-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Czeski producent wchodzi z impetem w 2017 rok, kontynuując pozytywny trend z roku poprzedniego. W samym styczniu Skoda dostarczyła rekordową liczbę samochodów, notując najwyższe wzrosty w Europie Wschodniej i Środkowej.