Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat-Chrysler w Tour de Pologne

Fiat-Chrysler w Tour de Pologne

50 samochodów Grupy Fiat-Chrysler będzie wspomagać tegoroczną edycję wyścigu Tour de Pologne, który startuje już 3 sierpnia. Oficjalnym autem wyścigu jest Fiat 500L Trekking, który jednocześnie będzie główną nagrodą dla zwycięzcy.

Fiat-Chrysler w Tour de Pologne
Wcześniej Fiat, obecnie Fiat-Chrysler, już po raz 22. jest oficjalnym partnerem tego najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce. W tym roku w ramach współpracy Grupa Fiat-Chrysler ponownie przekaże organizatorowi do obsługi wyścigu 50 samochodów, które będą służyły do zabezpieczenia trasy prowadzącej z Gdańska do Krakowa, z przejazdem przez Tatry Wysokie. Oficjalnym samochodem polskich zmagań z cyklu UCI ProTour World Tour, a także nagrodą główną dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej 71. Tour de Pologne jest Fiat 500L Trekking.

Tegoroczna, 71. edycja wyścigu startuje 3 sierpnia spod bramy Stoczni Gdańskiej i potrwa przez siedem dni. Na liście startowej znalazło się wielu liczących się kolarzy, w tym m.in. zwycięzca 14. etapu tegorocznego Tour de France Rafał Majka, który rok temu w naszym narodowym wyścigu zajął czwarte miejsce. Na trasie 71. Tour de Pologne czeka na kolarzy m.in. 226-kilometrowy etap z Torunia do Warszawy, przeprawa na słowacką część malowniczych Tatr Wysokich czy rywalizacja o zwycięstwo na wyczerpującej „ścianie Bukovina", czyli podjeździe pod Gliczarów. O końcowej klasyfikacji może zaważyć "czasówka", która rozegra się 9 sierpnia w Krakowie.

Samochody Grupy Fiat-Chrysler będą wykorzystywane przy kluczowych zadaniach logistycznych podczas TdP - od ustawiania i zabezpieczania przeszło 1200-kilometrowej trasy, przez prowadzenie peletonu, po transport organizatorów, sędziów czy przedstawicieli mediów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat 500
Fiat 500
Cena podstawowa już od: 43 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. hatchback-3dr. van-5dr.

Podobne wiadomości:

Fiat Fullback - ceny na polskim rynku

Fiat Fullback - ceny na polskim rynku

Aktualności 2016-06-06

Niemcy zakazują sprzedaży aut koncernu Fiata

Niemcy zakazują sprzedaży aut koncernu Fiata

Aktualności 2016-05-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.