mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Fiorino 2011

Fiat Fiorino 2011

Po dwóch latach od pojawienia się na rynku przyszedł czas na pierwsze korekty. Główne zmiany w odświeżonym Fiacie Fiorino dotyczą palety silników, tablicy rozdzielczej, tapicerek oraz kolorów nadwozia.

Fiat Fiorino 2011
Od początku września wszystkie silniki wysokoprężne z technologią Multijet drugiej generacji oferowane w Fiorino będą spełniać normę emisji spalin Euro 5, będą seryjnie wyposażone w filtr cząstek stałych, system Start&Stop i opcjonalnie także w tempomat.

Gama jednostek napędowych wzbogaci się o nowy silnik 1.3 Multijet o mocy 95 KM i o maksymalnym momencie obrotowym 200 Nm, z turbiną o zmiennej geometrii, która pozwala na zoptymalizowanie osiągów i spalania. Przy zwiększeniu mocy i momentu obrotowego, spalanie i emisję CO2 udało utrzymać się na tym samym poziomie, co w wersji z silnikiem 1.3 75 KM (4,3 l/100 km i 1.050 km zasięgu), przy emisji CO2 wynoszącej tylko 113 g/km. Silnik Multijet Euro 5 (75 i 95 KM) jest dostępny z systemem "Speed Block / Blokada Prędkości" stworzonym, aby zaspokoić specyficzne potrzeby klientów flotowych. Jest to specjalny system blokujący prędkość maksymalną na jednym z 4 dostępnych poziomów (90, 100, 110 lub 130 km/h). Przyczynia się tym samym do ograniczenia zużycia paliwa i zwiększenia bezpieczeństwa.

Gamę silników Euro 5 uzupełnia jednostka benzynowa 1.4 8v o mocy 73 KM oraz 1.4 8v Natural Power o mocy 70 KM o podwójnym zasilaniu benzyna/metan (314km zasięgu na zbiorniku z gazem). Pozostaje także dostępny w gamie silnik 1.3 Multijet o mocy 75 KM Euro 4, który można rejestrować jeszcze przez cały przyszły rok.

Odnowione zostały także kolory tablicy rozdzielczej, obić wewnątrz (czarne dla wszystkich wersji wyposażenia), tapicerki (elementy niebieskie lub czerwone na czarnym tle) i została rozszerzona oferta wyposażenia dodatkowego, jak np. przystosowanie do montażu Blue&Me TomTom na tablicy rozdzielczej, dodatkowe gniazdko w przestrzeni ładunkowej czy tempomat.

Fiorino model 2011 będzie dostępny także w wersji Adventure z systemem Traction+ (elektroniczna "szpera") i silnikiem 1.3 Multijet, przeznaczonej dla tych, którzy mają potrzebę poruszania się po trudnych terenach o słabej przyczepności, przy jednoczesnym zachowaniu racjonalności i ekonomiczności cechującej ten produkt.

Ceny Fiorino w wersji na 2011 rok zaczynać się będą od 35.950 zł netto.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Fiorino
Fiat Fiorino
Cena podstawowa już od: 40 959 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Fiorino Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Fiorino

Podobne wiadomości:

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Aktualności 2017-07-04

Pięćsetka w USA

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.