mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat-GM - będą inwestycje

Fiat-GM - będą inwestycje

W bielskich zakładach Fiat-GM Powertrain ostatecznie osiągnięto porozumienie z większością organizacji związkowych działających na terenie zakładu w sprawie wdrożenia nowego systemu pracy. Tym samym akcjonariusze spółki FIAT-GM Powertrain Polska podjęli decyzję o realizacji kolejnych inwestycji w zakładzie w Bielsku-Białej o wartości 81 mln euro.

Fiat-GM - będą inwestycje

W związku z tą inwestycją oraz dzięki osiągniętemu ostatecznie porozumieniu z większością organizacji związkowych działających na terenie zakładu w sprawie wdrożenia nowego systemu pracy, który gwarantować będzie pełne wykorzystanie pracy maszyn i urządzeń, zatrudnienie wrośnie o ponad 300 nowych pracowników do bezpośredniej produkcji. Obecny plan dotyczący gamy wyrobu przewiduje jego produkcję aż do roku 2015.

Zobacz galerię: Turbo napęd Fiat-GM Powertrain

FIAT-GM Powertrain Polska

FIAT-GM Powertrain Polska powstała 1 grudnia 2000 roku, w wyniku Sojuszu Przemysłowego Fiata i General Motors - na bazie byłego Zakładu Mechaniki Fiat Auto Poland S.A. - została utworzona na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bielsku-Białej i jest obecnie największym pracodawcą i zakładem produkcyjnym na Podbeskidziu oraz posiada duże doświadczenie w produkcji silników i skrzyń biegów. W całym okresie działalności zakładu  (wcześniej: Wytwórnia sprzętu Mechanicznego, Fabryka Samochodów Małolitrażowych, Zakład Mechaniki Fiat Auto Poland) wyprodukowano tutaj ponad 5 milionów sztuk zespołów napędowych i ponad milion silników diesla do różnych samochodów.

Inwestycja związana z uruchomieniem super nowoczesnego silnika 1.3 SDE, okrzykniętego później "Silnikiem Roku 2005", pochłonęła blisko 400 milionów euro i dała pracę ponad 1350 osobom zatrudnionym obecnie w zakładzie. Obecnie z taśmy schodzi ponad 2,4 tys. silników na dobę.

Przeczytaj takze:

Silniki - polska specjalność (2006-01-24)

Włoski biznes na Śląsku (2005-11-22)

Pierwszy milion 1,3 SDE! (2005-11-14)

Turbo napęd FIAT-GM (2005-07-13)


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.