mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Industrial liderem indeksów giełdowych

Fiat Industrial liderem indeksów giełdowych

Fiat Industrial jest drugi rok z rzędu klasyfikowany jako Lider Sektora w indeksach Dow Jones Sustainability Index (DJSI) World i Europe. Zgodnie z najnowszą oceną Grupa uzyskała wynik 85/100 w porównaniu ze średnią wynoszącą 51/100 dla wszystkich firm z sektora organizacji produkcji, ocenionych przez SAM (Sustainable Asset Management), specjalistów z dziedziny odpowiedzialnych społecznie inwestycji.

Fiat Industrial liderem indeksów giełdowych
Indeksy DJSI World i DJSI Europe, najbardziej prestiżowe indeksy giełdowe w zakresie zrównoważonego rozwoju, uwzględniają firmy uznane za najlepsze w swojej klasie pod względem osiąganych wyników w kategoriach działalności gospodarczej, jak również ochrony środowiska i relacji społecznych. W przypadku indeksu DJSI World do wzięcia udziału w procesie oceny zaproszono 95 firm z sektora organizacji produkcji, z czego do indeksu włączono jedynie 12. Natomiast jeśli chodzi o indeks DJSI Europe, oceniono 29 firm, z których w indeksie ostatecznie znalazło się 8.

Dyrektor generalny firmy Fiat Industrial Sergio Marchionne skomentował to wydarzenie w następujący sposób: „Nieustający nacisk na kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem stanowi integralną część strategii biznesowej Fiat Industrial, napędzanej zasadą odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem i możliwościami związanymi z rozwojem gospodarczym, społecznym oraz dotyczącym ochrony środowiska. Zaliczanie naszej Grupy do grona liderów w rankingach Dow Jones Sustainability Index stanowi dla nas źródło prawdziwej dumy i kolejny namacalny sukces wieńczący nasze nieustające wysiłki w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.”

Pozycja Grupy w indeksie DJSI odzwierciedla znaczące wyniki osiągnięte w wielu obszarach. Fiat Industrial otrzymał najwyższe oceny w głównych obszarach analizy pod kątem poszanowania środowiska naturalnego (polityka dotycząca ochrony środowiska, raportowanie, ryzyko związane z zasobami wodnymi) i w wymiarze społecznym (rozwój i zarządzanie kapitałem ludzkim, działalność filantropijna, prawa człowieka, raportowanie), jak również w sferze zarządzania ryzykiem, zarządzania w sytuacjach kryzysowych oraz zarządzania łańcuchem dostaw.

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Aktualności 2016-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.