mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Industrial liderem indeksów giełdowych

Fiat Industrial liderem indeksów giełdowych

Fiat Industrial jest drugi rok z rzędu klasyfikowany jako Lider Sektora w indeksach Dow Jones Sustainability Index (DJSI) World i Europe. Zgodnie z najnowszą oceną Grupa uzyskała wynik 85/100 w porównaniu ze średnią wynoszącą 51/100 dla wszystkich firm z sektora organizacji produkcji, ocenionych przez SAM (Sustainable Asset Management), specjalistów z dziedziny odpowiedzialnych społecznie inwestycji.

Fiat Industrial liderem indeksów giełdowych
Indeksy DJSI World i DJSI Europe, najbardziej prestiżowe indeksy giełdowe w zakresie zrównoważonego rozwoju, uwzględniają firmy uznane za najlepsze w swojej klasie pod względem osiąganych wyników w kategoriach działalności gospodarczej, jak również ochrony środowiska i relacji społecznych. W przypadku indeksu DJSI World do wzięcia udziału w procesie oceny zaproszono 95 firm z sektora organizacji produkcji, z czego do indeksu włączono jedynie 12. Natomiast jeśli chodzi o indeks DJSI Europe, oceniono 29 firm, z których w indeksie ostatecznie znalazło się 8.

Dyrektor generalny firmy Fiat Industrial Sergio Marchionne skomentował to wydarzenie w następujący sposób: „Nieustający nacisk na kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem stanowi integralną część strategii biznesowej Fiat Industrial, napędzanej zasadą odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem i możliwościami związanymi z rozwojem gospodarczym, społecznym oraz dotyczącym ochrony środowiska. Zaliczanie naszej Grupy do grona liderów w rankingach Dow Jones Sustainability Index stanowi dla nas źródło prawdziwej dumy i kolejny namacalny sukces wieńczący nasze nieustające wysiłki w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.”

Pozycja Grupy w indeksie DJSI odzwierciedla znaczące wyniki osiągnięte w wielu obszarach. Fiat Industrial otrzymał najwyższe oceny w głównych obszarach analizy pod kątem poszanowania środowiska naturalnego (polityka dotycząca ochrony środowiska, raportowanie, ryzyko związane z zasobami wodnymi) i w wymiarze społecznym (rozwój i zarządzanie kapitałem ludzkim, działalność filantropijna, prawa człowieka, raportowanie), jak również w sferze zarządzania ryzykiem, zarządzania w sytuacjach kryzysowych oraz zarządzania łańcuchem dostaw.

Podobne wiadomości:

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.