mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat LCV bardzo dobrze

Fiat LCV bardzo dobrze

O ile koncern Fiat nie może być zadowolony z ubiegłorocznych wyników sprzedaży samochodów osobowych, to sprzedaż w segmencie lekkich aut dostawczych mogła usatysfakcjonować właścicieli firmy.

Fiat LCV bardzo dobrze

W 2004 r. na wszystkich rynkach Fiat Light Commercial Vehicles (LCV) sprzedał ponad 307 tys. aut, czyli o ok. 32 tys. więcej niż przed rokiem. W samej Europie sprzedaż wyniosła 213.500 sztuk, co dało firmie trzecie miejsce na rynku aut dostawczych z udziałem wynoszącym 10,8%. Oczywiście najlepszym rynkiem pozostają Włochy, gdzie trafiło 88.900 aut. Dobre wyniki Fiat LCV zanotował także na rynku niemieckim (28.800 sztuk i udział w rynku 11,2%), gdzie był najlepszą zagraniczną marką, francuskim (21.300, 5,1%) i oczywiście polskim (26%).

Poza Europą sprzedaż Fiat LCV wzrosła z 68,5 tys. w 2003 r. do 93,5 tys. w ubiegłym roku. Największymi rynkami są Turcja i Brazylia.

Najważniejszym wydarzeniem z punktu widzenia marki było wprowadzenie w kwietniu do sprzedaży modelu Doblo Cargo z silnikiem Multijet. Pozwoliło to na uzyskanie rekordowego udziału 45% w swoim segmencie w drugiej połowie roku.

Z kolei w maju do modelu Ducato dołączony został 146-konny silnik 2,8 JTD. W całym roku sprzedaż tego modelu wyniosła 102 tys. sztuk, o 4,6% więcej niż rok wcześniej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech