mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Palio "Carro do Ano 2004"

Fiat Palio "Carro do Ano 2004"

Najnowszy model Fiata Palio został uznany najlepszym samochodem w głosowaniu dziennikarzy w Brazylii.

W głosowaniu brało udział 51 dziennikarzy reprezentujących media z branży motoryzacyjnej: prasę, radio, telewizję oraz internet. Oceniane były następujące elementy: innowacje technologiczne, stylistyka, jakość, ergonomia oraz komfort, bezpieczeństwo, silniki wraz ze skrzynią biegów, zużycie paliwa, zachowanie na drodze i cena.

Tegoroczna nagroda była już 37 edycją najbardziej prestiżowej nagrody na rynku brazylijskim organizowaną przez magazym motoryzacyjny Auto Esporte. W głosowaniu Fiat Palio wyprzedził Volkswagena Foxa, Hondę Fit, Citroena C3 oraz Toyotę Corollę.
Najnowszy model Fiata Palio do sprzedaży trafił w październiku. Jurorzy docenili przede wszystkim  oryginalną, elegancką linię zaprojektowaną przez słynnego stylistę Giorgetto Giugiaro oraz dużą wszechstronność. Palio dostępne jest w dwóch wersjach: 3- i 5-drzwiowej, z trzema silnikami (1,0, 1,3 oraz 1,8) oraz bogatym wyposażeniem typowym dla aut z wyższego segmentu: boczne poduszki powietrzne, czujniki deszczu i zapadających ciemności, pokładowy komputer oraz odtwarzacze CD i MP3.

Sukces Palio jest trzecim z rzędu zwycięstwem modeli koncernu Fiat Auto. W poprzednich dwóch edycjach triumfowały poprzedni model Fiata Palio (2001) oraz Fiat Stilo (2002).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.