mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Panda Cross w rajdzie Dakar 2007

Fiat Panda Cross w rajdzie Dakar 2007

16 listopada, w Paryżu, miała miejsce prezentacja rajdu 'Dakar 2007' klasycznego wyścigu z porywającą sekwencją odcinków specjalnych, który wystartuje 6 stycznia w Lizbonie i zakończy się w stolicy Senegalu 21 stycznia. W wyścigu wezmą udział dwa Fiaty Panda Cross z Mikim Biasionem oraz Tiziano Siverem za kierownicą, oraz jednym z kierowców oficjalnego teamu Fiata.

Fiat Panda Cross w rajdzie Dakar 2007

Sklasyfikowane w kategorii T2 (najbliższej samochodom tej klasy) obie Pandy Cross zostały wyposażone w silnik turbodiesel 1.3 Multijet (połączony z mechaniczną sześciobiegową skrzynią biegów) posiadający moc około 105 KM przy 4500 obr/min. oraz moment obrotowy 17 kGm przy 2500 obr/min. Oprócz tego, że zostały odpowiednio „odchudzone” charakteryzują się one napędem integralnym 4x4, które dołącza się w sposób automatyczny przy pomocy sprzęgła wiskotycznego, oraz blokadą dyferencjałów gwarantującą optymalny rozkład siły napędowej na koła, zwiększając tym samym przyczepność pojazdu do podłoża.

Zawieszenie oparte zostało z przodu na kolumnach McPhersona, z tyłu zaś na wzdłużnych wahaczach wleczonych. Należy również wspomnieć o regulowanych amortyzatorach z możliwością cztery różnych ustawień z przodu i trzech z tyłu trzy.

Oba samochody biorące udział w rajdzie Dakar 2007 zostały specjalnie przystosowane na potrzeby wyścigu. Wyposażono je w takie akcesoria jak aluminiowe rampy umożliwiające wydostanie się z piasku, dwie łopaty, trzy koła zapasowe, zbiorniki z wodą dla załogi (co najmniej 10 litrów) oraz wiele innych urządzeń przydatnych podczas rajdów. Co więcej w ekspedycji Fiata, w charakterze asysty, weźmie również udział Fiat Sedici oraz trzy ciężarówki Iveco z transportem części zamiennych i mechanikami.

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Fiat Panda 4x4

Zobacz galerię zdjęć modelu Fiat Panda Cross

Czytaj także:

Fiat Panda Cross: mały SUV 2005-11-23

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

~Jan 2007-01-25

I skończyło się sukcesem na miarę światową . Coś zaraz po starcie ucichło i nikt ich już więcej nie widział ,ani nie słyszał. Może ktoś wie czym się ta wyprawa zakończyła.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech