mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Panda ECO w sprzedaży

Fiat Panda ECO w sprzedaży

Do sprzedaży wchodzi Panda ECO, nowa wersja modelu od lat obecnego na rynku w całej Europie. Wersja ta  charakteryzuje się umiarkowanym poziomem emisji dwutlenku węgla  oraz wyraźną redukcją zużycia paliwa.

Fiat Panda ECO w sprzedaży
Fiat Panda ECO odpowiada zatem za zapotrzebowanie klientów coraz bardziej wyczulonych na tematykę ekologiczną, pozwalając jednocześnie na korzystanie z eko-premii  ustanowionych przez wiele europejskich rządów, w celu promowania samochodów mniej zanieczyszczających środowisko naturalne. Na przykład we Włoszech taka premia to 800 euro, a we Francji 700 euro.Fiat Panda ECO emituje 119 g/km dwutlenku węgla przy ograniczeniu zużycia paliwa rzędu 11 % w stosunku do wersji wyjściowej. Osiągnięcie takiego wyniku było możliwe dzięki  zastosowaniu licznych usprawnień w silniku  i w sferze aerodynamiki. Jest to owoc współpracy Fiat Automobiles i FPT (Fiat Powertrain Technologies)  - czyli sektora Fiat Group zajmującego się działalnością badawczo – rozwojową oraz  projektowaniem silników  i przekładni dla różnych zastosowań: od samochodów osobowych po pojazdy przemysłowe, od łodzi motorowych po maszyny rolnicze.

Fiat Panda ECO jest wyposażony w jednostkę napędową o pojemności 1.1 litra i o mocy 54 KM - we Włoszech jest oferowany od 8.830 euro, ale, korzystając z eko-premii rządowej 800 euro oraz z 6 proc. upustu - można go kupić za 7.550 euro. Fiat Panda ECO posiada wydłużone przełożenia, korzysta z oleju o niskiej lepkości w skrzyni biegów pozwalającego na mniejsze tarcie. Wszystko to zestrojono z nowymi rozwiązaniami centralki silnika. Ponadto, na wyposażeniu tego auta znajdują się „ opony ekologiczne”  o niskim wskaźniku oporów toczenia, co również pozwala na niższe spalanie i zmniejsza opór aerodynamiczny.

Pozwoliło to na zredukowanie zużycia paliwa w cyklu mieszanym na poziomie 5 litrów na 100 km. Wersja bazowa to odpowiednio: emisja 132 g/km i zużycie 5,6 l/100 km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Tematy w artykule: Panda

Podobne wiadomości:

Nowa ofensywa Fiata w Europie - emocje i rozsądek

Nowa ofensywa Fiata w Europie - emocje i...

Aktualności 2015-08-18

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.