mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Panda ECO w sprzedaży

Fiat Panda ECO w sprzedaży

Do sprzedaży wchodzi Panda ECO, nowa wersja modelu od lat obecnego na rynku w całej Europie. Wersja ta  charakteryzuje się umiarkowanym poziomem emisji dwutlenku węgla  oraz wyraźną redukcją zużycia paliwa.

Fiat Panda ECO w sprzedaży
Fiat Panda ECO odpowiada zatem za zapotrzebowanie klientów coraz bardziej wyczulonych na tematykę ekologiczną, pozwalając jednocześnie na korzystanie z eko-premii  ustanowionych przez wiele europejskich rządów, w celu promowania samochodów mniej zanieczyszczających środowisko naturalne. Na przykład we Włoszech taka premia to 800 euro, a we Francji 700 euro.Fiat Panda ECO emituje 119 g/km dwutlenku węgla przy ograniczeniu zużycia paliwa rzędu 11 % w stosunku do wersji wyjściowej. Osiągnięcie takiego wyniku było możliwe dzięki  zastosowaniu licznych usprawnień w silniku  i w sferze aerodynamiki. Jest to owoc współpracy Fiat Automobiles i FPT (Fiat Powertrain Technologies)  - czyli sektora Fiat Group zajmującego się działalnością badawczo – rozwojową oraz  projektowaniem silników  i przekładni dla różnych zastosowań: od samochodów osobowych po pojazdy przemysłowe, od łodzi motorowych po maszyny rolnicze.

Fiat Panda ECO jest wyposażony w jednostkę napędową o pojemności 1.1 litra i o mocy 54 KM - we Włoszech jest oferowany od 8.830 euro, ale, korzystając z eko-premii rządowej 800 euro oraz z 6 proc. upustu - można go kupić za 7.550 euro. Fiat Panda ECO posiada wydłużone przełożenia, korzysta z oleju o niskiej lepkości w skrzyni biegów pozwalającego na mniejsze tarcie. Wszystko to zestrojono z nowymi rozwiązaniami centralki silnika. Ponadto, na wyposażeniu tego auta znajdują się „ opony ekologiczne”  o niskim wskaźniku oporów toczenia, co również pozwala na niższe spalanie i zmniejsza opór aerodynamiczny.

Pozwoliło to na zredukowanie zużycia paliwa w cyklu mieszanym na poziomie 5 litrów na 100 km. Wersja bazowa to odpowiednio: emisja 132 g/km i zużycie 5,6 l/100 km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Tematy w artykule: Panda

Podobne wiadomości:

Crash-testy Euro NCAP: Panda fatalnie, Superb na piątkę

Crash-testy Euro NCAP: Panda fatalnie, Superb...

Aktualności 2015-06-24

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.