mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Topolino powróci?

Fiat Topolino powróci?

Wygląda na to, że Fiat zamierza przywrócić do życia jeden ze swoich dawnych modeli. Jak donoszą informatorzy, do łask może powrócić model Topolino.

Fiat Topolino powróci?
Jeden z włoskich portali zasugerował kilka dni temu, powołując się na informatorów, że Fiat zastanawia się nad wprowadzeniem do gamy modelowej jeszcze mniejszego modelu niż Panda. Samochód mógłby otrzymać nazwę Topolino.

Ten ruch nie byłby wielkim zaskoczeniem, gdyż do tej pory Fiat powrócił chociażby do modelu 500, a niedawno zaprezentował samochody takie jak Tipo czy 124 Spider.  Poza tym już kilka lat temu pojawiły się pierwsze plotki mówiące o przywróceniu modelu Topolino do produkcji.

Podobno w okolicach fabryki Pomigliano, gdzie znajduje się fabryka Fiata, pojawił się jakiś czas temu zamaskowany prototyp małego, miejskiego samochodu. Samochód może powstać na płycie podłogowej Pandy. Będzie wyposażony w jedną parę drzwi, a we wnętrzu pomieści nawet czterech pasażerów. Bezpośrednią konkurencją będzie dla niego Smart ForTwo, Peugeot 108, Toyota Aygo oraz Citroen C1.

Fiat Topolino był produkowany w latach 1936-1955. Auto było oferowane  wwersji dwudrzwiowej, ale także kabrio oraz van. Pojawiło się także trzydrzwiowe kombi. Pod maską pracował silnik czterocylindrowy o pojemności 599 cm3. Napęd był przekazywany na tył za pomocą czterobiegowej skrzyni ręcznej. Ten niewielki samochód szybko podbił serca klientów. Sprzedano ponad 520 tys. egzemplarzy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Topolino

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.