Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Ulysse i Lancia Phedra do naprawy

Fiat Ulysse i Lancia Phedra do naprawy

Problemy z uruchomieniem silnika, nadmierna emisja spalin, dławienie się silnika przy przyspieszaniu oraz spadek sprawności wspomagania hamulców to możliwe wady w bliźniaczych modelach Fiat Ulysse oraz Lancia Phedra wyposażone w silniki 2,0 oraz 2,2 JTD.

Fiat Ulysse i Lancia Phedra do naprawy

Powodem niesprawności jest możliwość przedostania się wody do zaworu recyrkulacji spalin (EGR). Przy niskich temperaturach woda może zamarznąć, co w konsekwencji może prowadzić do uszkodzenia zaworu i utraty jego szczelności. Zawór ten znajduje się w kanale łączącym kolektor wydechowy z dolotowym i reguluje przepływ spalin.
 
Wada może wystąpić w samochodach Fiat Ulysse wyprodukowanych od sierpnia 2002 r. do grudnia 2004 r. we Włoszech oraz w pojazdach Lancia Phedra  wyprodukowanych od października 2002 r. do grudnia 2004 r. również we Włoszech.
 
W Polsce kampanią objęte są 203 Fiaty Ulysse i 21 Lancii Phedra. Fiat Auto Poland przeprowadzi bezpłatną akcję naprawczą. Właściciele pojazdów objętych kampanią mają być powiadomieni listem poleconym o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi w celu montażu nowych elektrozaworów z osobnym filtrem.
 
Czytaj także:

Felerne zagłówki i poduszki w Yarisie (2007-05-11)

Wadliwy hamulec ręczny w Swifcie (2007-05-07)

Volvo też się psują (2007-04-30)

 


Podobne wiadomości:

Fiat Fullback - ceny na polskim rynku

Fiat Fullback - ceny na polskim rynku

Aktualności 2016-06-06

Fiat 124 Spider - ile kosztuje włoski roadster?

Fiat 124 Spider - ile kosztuje włoski...

Premiery 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 to motoryzacyjne dzieło sztuki. Firma Bengala Automotive Design, pochodząca z Hiszpanii, postanowiła przedstawić własną interpretację tego modelu. Oto potwór o nazwie F12 Caballeria.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj