mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat Uno - pierwsze przecieki

Fiat Uno - pierwsze przecieki

Wygląda na to, że długo oczekiwany Fiat Uno doczeka się reinkarnacji. W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu, który robił furorę w Europie na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Fiat Uno - pierwsze przecieki

Nowa odsłona Fiata Uno raczej nie trafi na Stary Kontynent. Jak donoszą media zza wielkiej wody nowy Fiat zadebiutuje na początek w Brazylii, a później trafi do innych krajów Ameryki Południowej.

Pierwsze zdjęcia samochodu prezentują jeszcze prace w toku. Prawdopodobnie końcowy egzemplarz będzie się różnił od prezentowanego prototypu. Pod maską Fiata Uno pojawią się silniki takie jak litrowa jednostka zasilana etanolem (75KM) oraz jednostka o nazwie Evo. Będzie to motor o pojemności 1,4 litra bazowany na europejskiej wersji silnika.

Fiat Uno w nowej odsłonie będzie oferować około 200 litrów przestrzeni bagażowej oraz jego zasięg będzie ograniczony 48 litrowym bakiem. Na razie Fiat milczy na temat planów sprowadzenia Uno do Europy.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Uno Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Uno

Podobne wiadomości:

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Aktualności 2017-07-04

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

~czajnikz 2010-01-25

Ja rozumiem, że to tylko Fiat i do tego Uno ale jak można zrobić T A K I E nadwozie? Z plasteliny chcą go zrobić? Jak dla mnie ochyda chociaż nie jestem zbyt wymagający. Astra I to przy tym piękność a przecież to auto z ponad dekadą na karku.

sajmon 2010-01-21

punto było chyba produkowane od 1995 lub 1996 roku, oczywiście odniosło niezaprzeczalny sukces rynkowy, ale UNO było popularne zwłaszcza w Polsce znacznie dłużej

~rafaraf 2010-01-19

w serbskiej fabryce zastavy jest juz produkowana zastava 11 bliźnak punto II, a co do sukcesow uno to owszemy i były ale w latach 80-tych, a w 90-tych sukcesem cieszyło sie punto I

~roman 2010-01-19

a jaki model mieli produkować w serbskiej fabryce którą Fiat kupił od Zastavy?? nie miało to być właśnie Uno??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.