mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat będzie zatrudniał zamiast zwalniać

Fiat będzie zatrudniał zamiast zwalniać

W przeciwieństwie do innych firm działających w branży motoryzacyjnej, Fiat nie planuje żadnych cięć w polskim oddziale. Tyska fabryka Fiat Auto Poland, należąca do włoskiego koncernu, rozważa natomiast zwiększenie zatrudniania.

Fiat będzie zatrudniał zamiast zwalniać
W obliczu trudnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym większość firm działających w tym sektorze rozpoczęła już lub planuje redukcję zatrudnienia. Taka sama sytuacja ma miejsce w rodzimych fabrykach należących zarówno do wielkich koncernów, produkujących samochody, jak i dostawców komponentów. Wygląda jednak na to, że kryzys nie dotknął tak bardzo Fiata. Fabryka Fiat Auto Poland w Tychach nie planuje żadnych zwolnień, wręcz przeciwnie, pracę może znaleźć tam nawet kilkaset osób.

Jeśli kryzys nie pokrzyżuje planów włoskiego koncernu, to firma kierowana przez Enrico Pavoniego ma zamiar rozruszać produkcję. Największy polski producent samochodów już w ubiegłym roku przyjął do pracy 1000 osób (głównie do produkcji nowego Forda Ka). Do tego trzeba dodać etaty, które powstały u lokalnych dostawców. Według zapowiedzi to nie koniec. Dyrektor tyskiej fabryki, Zdzisław Arlet twierdzi, że na przełomie I i II kwartału bieżącego roku rozważane jest zatrudnienie nawet kilkuset nowych pracowników.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat produkcja samochodow polska motoryzacja slaskie

Podobne wiadomości:

Akcja naprawcza u Fiata!

auto motor i sport 0000-00-00

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~deko 2009-01-24

no chyba na to wychodzi, a teraz jeszcze większy hit :D do końca stycznia można kupić Fiata w kredycie 0% na 5 lat, to się dopiero opłaca, dzisiaj przeczytałem o tym w jakiejś gazecie

~dekol 2009-01-12

zwiekszanie zatrudnienia, wyprzedaze wielu modeli z 2008 roku i roczne ferie ratowe. czyzby fiat zyl w zupelnie innym wymiarze finansowym, w ktorym nie ma czegos takiego jak KRYZYS ?:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.