mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat bliżej Taty

Fiat bliżej Taty

Grupa Fiat oraz indyjska grupa Tata podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przemysłowej w Indiach. Współpraca ta dotyczyć będzie produkcji samochodów osobowych, silników oraz skrzyń biegów dla rynku indyjskiego i na eksport.

Fiat bliżej Taty

Samochody marki Fiat i Tata będą produkowane w tym samym zakładzie produkcyjnym w Ranjangaon. Będą to między innymi Fiat Grande Punto oraz nowy sedan z segmentu „C” o roboczej nazwie D200. Ponadto, w innym zakładzie produkowane będą silniki typu diesel o małej pojemności. Oczekuje się, że docelowa zdolność produkcyjna owych fabryk, położonych w Ranjangaon Maharashtra, przekroczy 100.000 samochodów oraz 250.000 silników i skrzyń biegów.

Fiat i Tata ogłosiły również, że osiągnęły porozumienie w kwestii rozpoczęcia prac mających na celu rozpoznanie możliwości ewentualnej współpracy przemysłowej i handlowej w Ameryce Łacińskiej. Prace potrwają sześćdziesiąt dni i będą dotyczyły kilku pojazdów, w szczególności samochodów typu SUV oraz pick-up, które miałyby być produkowane w istniejącej już fabryce Fiata w Kordobie, w Argentynie. Samochody, marki Fiat i Tata będą przeznaczone na rynki Ameryki Łacińskiej i na eksport.

Czytaj także:
Tata Motors z Marcopolo (2006-05-22)

Tata myśli o SUV (2006-03-01)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic