Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat bliżej Taty

Fiat bliżej Taty

Grupa Fiat oraz indyjska grupa Tata podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przemysłowej w Indiach. Współpraca ta dotyczyć będzie produkcji samochodów osobowych, silników oraz skrzyń biegów dla rynku indyjskiego i na eksport.

Fiat bliżej Taty

Samochody marki Fiat i Tata będą produkowane w tym samym zakładzie produkcyjnym w Ranjangaon. Będą to między innymi Fiat Grande Punto oraz nowy sedan z segmentu „C” o roboczej nazwie D200. Ponadto, w innym zakładzie produkowane będą silniki typu diesel o małej pojemności. Oczekuje się, że docelowa zdolność produkcyjna owych fabryk, położonych w Ranjangaon Maharashtra, przekroczy 100.000 samochodów oraz 250.000 silników i skrzyń biegów.

Fiat i Tata ogłosiły również, że osiągnęły porozumienie w kwestii rozpoczęcia prac mających na celu rozpoznanie możliwości ewentualnej współpracy przemysłowej i handlowej w Ameryce Łacińskiej. Prace potrwają sześćdziesiąt dni i będą dotyczyły kilku pojazdów, w szczególności samochodów typu SUV oraz pick-up, które miałyby być produkowane w istniejącej już fabryce Fiata w Kordobie, w Argentynie. Samochody, marki Fiat i Tata będą przeznaczone na rynki Ameryki Łacińskiej i na eksport.

Czytaj także:
Tata Motors z Marcopolo (2006-05-22)

Tata myśli o SUV (2006-03-01)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj